Πέμπτη, 08 Νοέμβριος 2018 12:42

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Σε Φιλιατρά και Γαργαλιάνους τα πιο σημαντικά παιχνίδια

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Σε Φιλιατρά και Γαργαλιάνους τα πιο σημαντικά παιχνίδια

Παιχνίδι μεταξύ του δεύτερου και του τρίτου της βαθμολογίας περιλαμβάνει η 7η αγωνιστική στην Α’ τοπική κατηγορία.

Συγκεκριμένα στα Φιλιατρά η Εράνη θα φιλοξενήσει το Διαβολίτσι, το οποίο υπερτερεί κατά δύο βαθμούς ενώ στο άλλο πολύ ενδιαφέρον ματς της αγωνιστικής ο πρωτοπόρος Απόλλωνας Καλαμάτας θα αγωνιστεί στους Γαργαλιάνους κόντρα στον Τέλλο Άγρα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όλα τα παιχνίδια της μεγάλης κατηγορίας του Μεσσσηνιακού ποδοσφαίρου θα γίνουν την Κυριακή.

Στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής ο πρωτοπόρος ΠΑΟ Καλού Νερού θα φιλοξενηθεί από την Θύελλα Χαρακοπιού.

Οι τρεις ομάδες που ισοβαθμούν στη 2η θέση, Ακρίτας Κορώνης, Ηρακλής Καλαμάτας και Μεθώνη, έχουν εκτός έδρας αναμετρήσεις με Χανδριναϊκό, ΑΟ Φυτειάς και Παπαφλέσσα Χώρας, αντίστοιχα.

Δύο ομάδες δεν έχουν χάσει βαθμό στην Β’ τοπική και συγκεκριμένα στον β’ όμιλο, ο Πανιώνιος Καλαμάτας, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τα Πράσινα Πουλιά για την 5η αγωνιστική και η ΑΕ Λογγά που θα παίξει εκτός με την ΑΕΚ Καλαμάτας. Στον 1ο όμιλο ο Αστέρας Αρφαρών υποδέχεται τον Παπαφλέσσα Άμφειας και ο ΑΟ Πατίστα τον Ατρόμητο Πλατύ.

Στη Γ’ τοπική θα διεξαχθεί η 2η αγωνιστική, με τον Ερμή Καλαμάτας να παίζει με τον Νέστωρα Πύλου (την μοναδική ομάδα που νίκησε στην πρεμιέρα), τον Π.Α.Ο.Κ να αντιμετωπίζει τον Ίκαρο και την Θύελλα Παραλίας με την Στενωσιά.

Αναλυτ5ικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Κυριακή

ΑΟ Κυπαρισσίας - Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Ολυμπιακός Ανάληψης - ΑΣ Ανδρούσας

Γήπεδο Μεσσήνης

ΑΟ Σπερχογεία ς- ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Σπερχογείας ‘’Πέτρος Γεωργανάς’’

Εράνη Φιλιατρών - ΑΟ Διαβολιτσίου

Γήπεδο Φιλιατρών

ΑΟ Ομόνοια - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο ‘’Γεώργιος Λουκαρέας’’

Τέλος Άγρας - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Γαργαλιάνων

ΑΕ Αβίας - ΑΣ Πανθουριακός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

ΑΟ Φαραί - Εθνικός Μελιγαλά 0-3 α.α

* Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ. εκτός από το ΑΕ Αβίας - ΑΣ Πανθουριακός που θα ξεκινήσει στις 6 μ.μ.

 

Α1’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

ΑΕ Ηρακλής Κυπαρισσίας - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Χανδριναικός - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Βλαχόπουλο

Παπαφλέσσας Χώρας - Μεθώνη

Γήπεδο Χώρας

Κυριακή

Δώριο - Μιλτιάδης

Γήπεδο Δωρίου

Θύελλα Χαρακοπιού - ΠΑΟ Καλού Νερού

Γήπεδο Κορώνης

ΑΟ Φυτειάς - Ηρακλής Καλαμάτας

Δημοτικό Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’

ΑΟ Ασπρόχωμα-Αναγέννηση Παραλίας 0-3 α.α

*Όλοι οι αγώνες θα αρχίσουν στις 3 μ.μ. εκτός από το ΑΟ Φυτειάς - Ηρακλής Καλαμάτας που θα ξεκινήσει στις 6 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Σάββατο

Αστέρας Αρφαρών - Παπαφλέσσας Άμφειας

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

ΑΟ Πατίστα - Ατρόμητος Πλατύ

Δημοτικό Γήπεδο ‘’Δυτικής Παραλίας’’, 3 μ.μ.

Αίαντας Καλαμάτας - ΑΣ Θύελλα Μερόπης

Δημοτικό Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’, 3 μ.μ.

Κυριακή

Μεσσηνιακός - Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Δημοτικό Γήπεδο “Γεώργιος Λουκαρέας’’, 11 π.μ.

Δευτέρα

ΑΠΣ Άρις - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο “Γεώργιος Λουκαρέας’’, 3 μ.μ.

 

ΑΕ Γαργαλιάνων - Νέος Άρις (0-3 α.α)

Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

 

Σάββατο

 

Πράσινα Πουλιά - Πανιώνιος Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜΑ, 3 μ.μ.

ΑΟ Λείκων - Δαναός

Γήπεδο ‘’Γεώργιος Λουκαρέας’’, 3 μ.μ.

 

Κυριακή

Κεραυνός Καλαμάτας-Εθνικός Καλαμάτας 3-0 α.α

ΑΕΚ Καλαμάτας - ΑΕ Λογγάς

Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 12 μ.

Βλαχόπουλο - Νέδουσα Αλαγονίας

Γήπεδο Βλαχόπουλο, 3 μ.μ

Δόξα Καλαμάτας - Καλλιθέας

Γήπεδο “Παναγιώτης Μπαχράμης’’, 3μ.μ

Ρεπό: Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

ΑΟ Ερμής Καλαμάτας - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο “Παναγιώτης Μπαχράμης’’, 6 μ.μ.

Κυριακή

Θύελλα Παραλίας - Στενωσιάς

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

ΠΑΟΚ - Ίκαρος

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Λέοντες-Πανευαϊκός (0-3 α.α)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ