Τετάρτη, 14 Νοέμβριος 2018 17:39

Ιστορική νίκη η Μάνη 1-0 τη "Μαύρη Θύελλα"!!!

Με γκολ του Φετάχου στο 5' η Α.Ε. Μάνης νίκησε πριν από λίγο  με 1-0 την Καλαμάτα στον πρώτο ημιτελικό του Kυπέλλου Μεσσηνίας.

Η νεοφώτιστη στην Α’ τοπική ΑΕΜ  έγραψε ιστορία, νικώντας τη μεγάλη "Μαύρη Θύελλα" με την οποία τη χωρίζει μια κατηγορία και τεράστια διαφορά δυναμικότητας και μπάτζετ. Επιπλέον πήρε προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στις 12 Δεκεμβρίου που θα γίνει και πάλι στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Η Καλαμάτα έκανε κάκιστη εμφάνιση και δεν αποτελεί δικαιολογία το γεγονός ότι αγωνίστηκε με αλλαγές στην 11άδα σε σχέση με το πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στη σεζόν σε 90λεπτο ή παράταση για την κάτοχο του τροπαίου Καλαμάτα (ο αποκλεισμός στην Κόρινθο ήρθε στα πέναλτι) που μέχρι χθες είχε μόνο νίκες σε πρωτάθλημα και Kύπελλο Μεσσηνίας. Στη Γ’ εθνική δεν έχει δεχτεί μάλιστα ούτε γκολ.

Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της “Ελευθερίας”