Σάββατο, 17 Νοέμβριος 2018 13:08

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Ντέρμπι κορυφής στον β’ όμιλο

Γράφτηκε από τον

Ντέρμπι κορυφής περιλαμβάνει η 6η αγωνιστική στον β’ όμιλο της Β’ τοπικής Μεσσηνίας, καθώς ο Πανιώνιος και η ΑΕΚ Καλαμάτας που έχουν από 12 βαθμούς, θα αναμετρηθούν μεταξύ τους σήμερα στο γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”.

Ο νικητής θα μείνει μόνος στο ρετιρέ, αφού η Α.Ε. Λογγάς που μετρά επίσης 12 βαθμούς, έχει ρεπό.
Στον α’ όμιλο Αρφαρά,,  Πατίστα και Βαλύρα ισοβαθμούν στην πρώτη θέση. Ο Αστέρας Αρφαρών θα παίξει σήμερα με το γειτονικό Ατρόμητο Πλατύ στο γήπεδο της Μικρομάνης και ο Πατίστα την Κυριακή επίσης εκτός με τον Παναθηναϊκό, ενώ η Βαλύρα θα κάνει το ρεπό της. Να σημειωθεί ότι στον πρώτο όμιλο θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο η Θύελλα Μερόπης και στον έτερο όμιλο τα Λέικα, μιας και Α.Ε. Γαργαλιάνων και Εθνικός αντίστοιχα, δεν συμμετέχουν στο πρωτάθλημα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Νέος Άρις - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Άριος, 3 μ.μ.
 Τσουλάκος, Κομπιλίρης, Τσοπανάκης
Ατρόμητος Πλατύ - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Καρβούνης, Τσουκάλη, Τσαούση
Αίαντας - Μεσσηνιακός
Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’, 6 μ.μ.
Καυκάς, Ρηγόπουλος, Γάκης

Κυριακή

Παπαφλέσσας Άμφειας - ΑΠΣ Άρις
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
 Βοσνάκης, Σκαρπέτης, Μαλαπάνη
Παναθηναϊκός Κ. - Πατίστα
Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’, 11 π.μ.
 Γκούμας, Λιανός, Σωτηρόπουλος
Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

2ος όμιλος

Σάββατο

Πανιώνιος Καλαμάτας - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’
 Πλακογιάννης, Μπασιλάρης, Βανικιώτης
Νέδουσα Αλαγονίας-Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’
 Γεωργαντάς, Αγγελή, Καρύδας
Δαναός - Πράσινα Πουλιά
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
Ρέκκας, Παλλαδινός, Ταβουλαρέας,
Καλλιθέα - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεθώνης
Η.  Νικολόπουλος, Π.  Νικολόπουλος,  Γαιτάνης

Κυριακή

Δόξα Καλαμάτας - Κεραυνός
Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’
Ψηλοπαναγιώτης, Μπουρίκας, Τσαούση
Ρεπό: ΑΕ Λογγάς
* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(1ος όμιλος)
1. Αρφαρά    11-2     12
-. Βαλύρα    12-3     12
-. Πατίστα    7-8    12
4. Μεσσηνιακός    14-9    10
5. Κοπανάκι    7-4    9
-.  Νέος Αρις    6-3    9
-. Αίας    8-7    9
8. Παναθηναϊκός Καλ.    7-12    4
9. ΑΠΣ Αρις    3-10    3
-. Θύελλα Μερόπης    2-9    3
11. Ατρόμητος Πλατύ    6-11    2
-. Αμφεια    5-11    2
- Η ΑΕ Γαργαλιάνων δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(2ος όμιλος)
1. ΑΕΚ    11-3    12
-. Λογγά    9-3    12
-. Πανιώνιος    10-6    12
4. Καλλιθέα     11-2    9
-. Πράσινα Πουλιά    11-8    9
-. Βλαχόπουλο    9-7    9
-. Κεραυνός    11-10     9
-. Ακαδημία Πάμισος    6-6    9
9. Δαναός    8-9    6
10. Νέδουσα 5-11    3
11. Δόξα 3-14        0
-. Λέικα    1-18    0
- Ο Εθνικός Καλαμάτας δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ