Κυριακή, 25 Νοέμβριος 2018 14:56

Η Καλαμάτα 3-0 τον Αμβρυσσέα Διστόμου

Την 9η νίκη της σε ισάριθμα ματς πέτυχε η Καλαμάτα που επικράτησε με 3-0 του Αμβρυσσέα Διστόμου στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Μίνγκας στο 2', Ψάνης στο 36' και Μαρτίνες στο 38' σημείωσαν τα γκολ των νικητών.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τελικό 3-0.

80' Τελευταίο δεκάλεπτο στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, πάντα στο 3-0 η Καλαμάτα.

63' Στην Α' τοπική Μεσσηνίσς, στο 60', Εθνικός Μελιγαλά - Διαβολίτσι 1-1, Αβία - Μάνη 1-1 και Αγρας - Ανδρούσα 1-1.

60' Ο Ρόνι Κάρλος έχει περάσει στο ματς για την Καλαμάτα αντί του Φουάση, πάντα στο 3-0 το ματς.

53' Παραμένει το 3-0 για την Καλαμάτα, χωρίς κάτι ιδιαίτερο το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

ΑΕ Λέρνας - Μανδραϊκός 0-0

Ημίχρονο 3-0 η Καλαμάτα με τα γκολ του Μίνγκα στο 2', του Ψάνη στο 36' και το πέναλτι του Μαρτίνες στο 38'.

38' γκοοοοοοοοοολ Μάριο Μαρτίνες με πέναλτι το 3-0 για την Καλαμάτα. Το πέναλτι κέρδισε ο Μίνγκας από τον Στάρις.

36' γκοοοοοοοοολ Ο Ψάνης το 2-0 με φοβερό γκολ

30' Μισή ώρα αγώνα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, πάντα στο 1-0 η Καλαμάτα από το γκολ του Μίνγκα στο 2' ενώ μετά το δοκάρι των φιλοξενούμενων στο 18' δεν έχει γίνει κάποια αξιόλογη φάση.

25' Παραμένει το 1-0 στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, στην Τρίπολη Παναρκαδικός - Πάμισος 1-0.

18' Απίστευτη ευκαιρία για τον Αμβρυσσέα στο 18'. Ο Χαραλαμπίδης με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια ο Ολα μόνος του από 3-4 μέτρα πλάσαρε άουτ.

15΄Συμπληρώσαμε το πρώτο 15λεπτο στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Η Καλαμάτα απο το 2' προηγείται 1-0 και έχει βάλει τις βάσεις για την 9η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα. Περίπου 500 θεατές στο γήπεδο ενώ εδώ και λίγα λεπτά έπιασε και βροχή.

6' Πολύ καλή ευκαιρία στο 6' για την Καλαμάτα όταν ο Μαρτίνες έκανε τη σέντρα και ο Μάρκοβιτς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

3' Η Καλαμάτα λοιπόν πετυχαίνει γκολ από τα αποδυτήρια και παίρνει πολύ νωρίς προβάδισμα στο σκορ. Ο Μίνγκας από πλάγια αριστερά έκανε ένα πολύ ωραίο πλασαριστό σουτ που έστειλε τη μπάλα στο απέναντι "γάμα" της εστίας.

2' γκοοοοολ ο Μίνγκας το 1-0 με φοβερό πλασαριστό σουτ μόλις στο 2' για την Καλαμάτα.