Τετάρτη, 05 Δεκέμβριος 2018 16:51

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εκτός με Ολυμπιακό την Κυριακή το Διαβολίτσι - Το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εκτός με Ολυμπιακό την Κυριακή το Διαβολίτσι - Το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες

 

Από τον Ολυμπιακό Καλαμάτας θα φιλοξενηθεί την Κυριακή ο πρωτοπόρος της Α’ τοπικής Α.Ο. Διαβολιτσίου, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Την ίδια ώρα ο δεύτερος Απόλλωνας Καλαμάτας θα υποδεχτεί την Α.Ε. Μάνης, ενώ στους Γαργαλιάνους θα διεξαχθεί το τριφυλιακό ντέρμπι ανάμεσα στον Τέλλο Αγρα και την Εράνη.

Στην Α1 τοπική, η Μεθώνη και το Καλό Νερό οδηγούν την κούρσα μετά από εννέα αγωνιστικές.

Η Μεθώνη παίζει με τον ουραγό Μιλτιάδη και το Καλό Νερό με τον Ηρακλή Κυπαρισσίας. Ξεχωρίζει η αναμέτρηση του 6ου Ηρακλή Καλαμάτας με τον 3ο Ακρίτα Κορώνης. Πλήρης δράση υπάρχει και στη Β’, αλλά και στη Γ’ τοπική.

Στη Β’ τοπική θα γίνει η 9η αγωνιστική και στους δύο ομίλους και στη Γ’ τοπική η 6η αγωνιστική.

Στον α’ όμιλο, πρώτος είναι ο Αστέρας Αρφαρών που θα φιλοξενηθεί τη Δευτέρα από το Μεσσηνιακό και στο δεύτερο όμιλο η ΑΕΚ Καλαμάτας, που υποδέχεται τα Λέικα. Τέλος στη Γ’ τοπική, ο Ερμής Καλαμάτας που οδηγεί την κούρσα παίζει στο Ασπρόχωμα με το δεύτερο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ Καλαμάτας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

 

Πανθουριακός – Ανδρούσα

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς’’

Α.Ο. Φαραί – Τσικλητήρας Πύλου ( 0-3 α.α)

 

Κυριακή

 

Κυπαρισσία - Ομόνοια

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Τέλος Άγρας – Εράνη

Γήπεδο Γαργαλιάνων

ΑΕ Αβίας – Σπερχογεία

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Εθνικός Μελιγαλά – Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Μελιγαλά

Απόλλωνας Καλαμάτας – ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Ασπροχώματος

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Διαβολίτσι

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

 

Παπαφλέσσας Χώρας – Χανδριναϊκός

Γήπεδο Χώρας

Καλό Νερό – Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

 

Κυριακή

 

Θύελλα Χαρακοπιού – Δώριο

Γήπεδο Κορώνης

Αναγέννηση Παραλίας – Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Μιλτιάδης – Μεθώνη

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας

Ηρακλής Καλαμάτας – Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Ασπρόχωμα – ΑΟ Φυτειάς (0-3 α.α)

* Όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ, εκτός από το Ηρακλής Καλαμάτας – Ακρίτας Κορώνης (6 μ.μ.)

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Ατρόμητος Πλατύ – Νέος Άρις

Γήπεδο Μικρομάνης

Άμφεια – Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Ασπροχώματος

Αστέρας Βαλύρας – Αίαντας Καλαμάτας

Γήπεδο Βαλύρας

 

Κυριακή

 

ΑΠΣ Άρις – ΑΟ Πατίστα

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

 

Δευτέρα

 

Μεσσηνιακός – Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

Διαγόρας Κοπανακίου – Α.Ε. Γαργαλιάνων (3-0 α.α)

Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλαμάτας

* Όλες οι αναμετρήσεις θα αρχίσουν στις 3 μ.μ, εκτός από το ΑΠΣ Άρις – ΑΟ Πατίστα που θα γίνει στις 11 το πρωί.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Πανιώνιος Καλαμάτας – Καλλιθέα

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’, 3 μ.μ.

Α.Ε. Λογγάς– Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Κεραυνός Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’, 6 μ.μ.

 

Κυριακή

 

Δαναός – Νέδουσα Αλαγονίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας – Λέικα

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Ακαδημία Πάμισος – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

Ίκαρος – Στενωσιά

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Πανευαϊκός – Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Ανδρούσας

 

Κυριακή

ΠΑΟΚ – Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Ασπροχώματος

Νέστωρ Πύλου – Λέοντες (3-0 α.α.)

* Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ, εκτός από το Π.Α.Ο.Κ – Ερμής Καλαμάτα; που θα γίνει στις 11 π.μ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ