Τετάρτη, 12 Δεκέμβριος 2018 17:10

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Κυριακή όλοι οι αγώνες της Α' τοπικής

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις, τόσο στις πρώτες θέσεις, αλλά και στην ουρά της βαθμολογίας περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική, με όλους τους αγώνες να διεξάγονται την Κυριακή.

Ο πρωτοπόρος Α.Ο. Διαβολιτσίου θα αγωνιστεί για δεύτερη σερί αγωνιστική εκτός έδρας, με αντίπαλο αυτή τη φορά την Α.Ε. Μάνης, ενώ δύσκολη αποστολή έχει και ο δεύτερος της βαθμολογίας Απόλλωνας Καλαμάτας, αφού θα φιλοξενηθεί στην Πύλο από τον 3ο της βαθμολογίας Τσικλητήρα, τρεις μέρες πριν από τη ρεβάνς στα ημιτελικά του κυπέλλου Μεσσηνίας. Το εν λόγω ματς ξεχωρίζει στο πρόγραμμα, όπως επίσης και το τριφυλιακό ντέρμπι ανάμεσα στον Τέλλο Αγρα και την Κυπαρισσία. Στην Α1 τοπική για την 11η αγωνιστική το Καλό Νερό και η Μεθώνη, που συγκατοικούν στο ρετιρέ της βαθμολογίας, παίζουν με Δώριο και Ακρίτα Κορώνης, αντίστοιχα.

Στη Β’ τοπική στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστική οι πρωτοπόροι των δύο ομίλων Αστέρας Αρφαρών (1ος) και ΑΕΚ Καλαμάτας (2ος) θα αγωνιστούν με τον ΑΠΣ Αρι και τα Πράσινα Πουλιά αντίστοιχα

Στη Γ’ κατηγορία για την 7η αγωνιστική ο πρωτοπόρος Ερμής θα υποδεχτεί την Στενωσιά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε όλες τις τοπικές κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου

 

Τέλλος Αγρας - Κυπαρισσία

Γήπεδο Γαργαλιάνων

Ομόνοια - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Εράνη - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Φιλιατρών

Ολυμπιακός Ανάληψης - Πανθουριακός

Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης

Τσικλητήρας Πύλου - Απόλλων Καλαμάτας

Γήπεδο Πύλου

Ανδρούσα - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας

Α.Ε. Μάνης - Α.Ο. Διαβολιτσίου

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας,

Σπερχογεία – Α.Ο. Φαραί 3-0 (α.α.)

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

 

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Α.Ο. Φυτειάς - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

 

 

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου

 

Δώριο - Καλό Νερό

Γήπεδο Δωρίου

Χανδριναϊκός - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Σουληναρίου

Απόλλων Πεταλιδίου - Μιλτιάδης

Γήπεδο Πεταλιδίου

Μεθώνη - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Μεθώνης,

Θύελλα Χαρακοπιού – Ασπρόχωμα 3-0 (α.α)

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ., εκτός από το Α.Ο. Φυτειάς – Παπαφλέσσας Χώρας (6 μ.μ.)

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

 

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

 

Παναθηναϊκός - Νέος Αρις

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Αίας - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Αστέρας Αρφαρών - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Αρφαρών

Διαγόρας Κοπανακίου - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Δωρίου

 

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου

 

Θύελλα Μερόπης - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Μελιγαλά

Ρεπό: Α.Ο. Πατίστα

Α.Ε. Γαργαλιάνων – Αστέρας Βαλύρας (0-3 α.α.)

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

 

Καλλιθέα - Δαναός

Γήπεδο Μεθώνης,

Βλαχόπουλο - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Βλαχόπουλου

Πράσινα Πουλιά - ΑΕΚ Καλαμάτας

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ,

Ακαδημία Πάμισος - Κεραυνός

Γήπεδο Μεσσήνης

 

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου

 

Δόξα - Πανιώνιος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Ρεπό: Α.Ο. Λαιίκων

Εθνικός – Νέδουσα (0-3 α.α.)

* Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ., εκτός από το Δόξα – Πανιώνιος (6 μ.μ.)

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 15 Δεκεμβρίου

 

Πανευαϊκός - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου

 

Θύελλα Παραλίας - ΠΑΟΚ

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Ερμής - Στενωσιά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Λέοντες – Ικαρος (0-3 α.α.)

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ