Σάββατο, 22 Δεκέμβριος 2018 13:36

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Εκτός με τον Κεραυνό η πρωτοπόρος ΑΕΚ Καλαμάτας

Γράφτηκε από τον

 

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται και στους δύο ομίλους της Β’ τοπικής αυτό το σαββατοκύριακο.

Στον 1ο όμιλο ο Αστέρας Αρφαρών θα κάνει το ρεπό του, ενώ ο δεύτερος Νέος Αρις παίζει στην έδρα του με το Πατίστα και έχει τη δυνατότητα με νίκη να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή.

Ο τρίτος της βαθμολογίας Αίαντας παίζει εκτός έδρας με τον ουραγό Ατρόμητο Πλατύ, ενώ ο Μεσσηνιακός την Τετάρτη θα αγωνιστεί με τον ΑΠΣ Αρι.

Αμφίρροπο ματς θα γίνει στη Βαλύρα μεταξύ του τοπικού Αστέρα και του Διαγόρα Κοπανακίου.

Στον δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος ΑΕΚ Καλαμάτας που πηγαίνει από νίκη σε νίκη έχει δύσκολη αποστολή μιας και παίζει με τον Κεραυνό Καλαμάτας εκτός έδρας. Η Λογγά μετά το μεγάλο διπλό στο Βλαχόπουλο υποδέχεται την Ακαδημία Πάμισος, ενώ ο Πανιώνιος φιλοξενεί στο “Γ. Λουκαρέας” το Βλαχόπουλο που έχει νέο προπονητή τον Γιώργο Λάζαρη, μετά την αποχώρηση του Δημήτρη Λίτσα.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

11η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο

Παναθηναϊκός - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Τσουλάκος, Κασκάνης, Λιανός

Ατρόμητος Πλατύ - Αίας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Ρέκκας, Τσίρμπας, Τσαούση

Νέος Αρις - Πατίστα

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Καυκάς, Ρουμελιώτης, Μπασιλάρης

Αστέρας Βαλύρας - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Σγουμπόπουλος, Ηλιοπούλου

Αμφεια – Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-0 (α.α.)

 

Τετάρτη 26/12

Μεσσηνιακός - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Ταβουλαρέας, Αγγελή, Βασιλοπούλου

Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Α.Ε. Λογγάς - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Σκόρδος, Γαλακούτης, Μιχαλόπουλος

Κεραυνός - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Πλακογιάννης, Τσουκάλη, Ταβουλαρέας

Εθνικός – Καλλιθέα 0-3 (α.α.)

 

Κυριακή

 

Πανιώνιος - Βλαχόπουλο

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 11.30 μ.μ.

Γκούμας, Βοσνάκης, Ντοχάς

Α.Σ. Δαναός - Δόξα

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Η. Μπουρίκας, Χ. Μπουρίκας, Μπαρδής

Νέδουσα - Α.Ο. Λαιίκων

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Κυριόπουλος, Ρηγοπούλου, Τσαούση

Ρεπό: Πράσινα Πουλιά

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 10 αγώνες)

1. Αρφαρά 32-7 27

2. Νέος Αρις 24-8 22

3. Αίας 18-14 21

4. Μεσσηνιακός 25-145 19

5. Βαλύρα 15-8 16

6. Κοπανάκι 12-18 15

-. Πατίστα 15-18 15

8. Θύελλα Μερόπης 6-12 12

9. ΑΠΣ Αρις 11-26 10

10. Αμφεια 11-18 9

11. Παναθηναϊκός Καλ. 11 -22 7

12. Ατρόμητος Πλατύ 10-21 2

- Η ΑΕ Γαργαλιάνων δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 10 αγώνες)

1. ΑΕΚ 28-8 25

2. Λογγά 17-5 22

3. Καλλιθέα 25-3 20

4. Πανιώνιος 18-9 19

5. Πράσινα Πουλιά 20-15 18

-. Ακαδημία Πάμισος 11-9 18

7. Κεραυνός 21-18 17

8. Βλαχόπουλο 14-17 13

9. Δαναός 11-28 7

-. Νέδουσα 8-17 7

11. Λέικα 4-27 6

12. Δόξα 6-28 1

- Ο Εθνικός Καλαμάτας δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ