Τετάρτη, 09 Ιανουάριος 2019 14:24

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Φουλ δράση σε όλα τα πρωταθλήματα - Στη Σπερχογεία ο πρωτοπόρος ΑΟΔ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Μετά τη διακοπή λόγω των εορτών, αρχίζουν και πάλι το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα που διοργανώνει η ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Στην Α’ τοπική θα διεξαχθεί η 14η αγωνιστική, στην Α1 τοπική η 13η αγωνιστική, στη Β’ τοπική η 12η αγωνιστική και στους δύο ομίλους, ενώ η Γ τοπική θα συνεχιστεί με τα ματς της 8ης αγωνιστικής.

Στη μεγάλη κατηγορία του μεσσηνιακού ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου, ο πρωτοπόρος Α.Ο. Διαβολιτσίου θα φιλοξενηθεί από τη Σπερχογεία, στο μοναδικό ματς που θα διεξαχθεί το Σάββατο. Εκτός έδρας με αντίπαλο την Ομόνοια, αγωνίζεται και ο δεύτερος στη βαθμολογία Απόλλωνας Καλαμάτας.

Στην Α1 τοπική, η Μεθώνη και το Καλό Νερό που συγκατοικούν στο ρετιρέ της βαθμολογίας αγωνίζονται εντός έδρας με τον Ηρακλή Κυπαρισσίας και τον Παπαφλέσσα Χώρας, αντίστοιχα. Στη Β’ τοπική ξεχωρίζει στον πρώτο όμιλο το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον πρώτο Αστέρα Αρφαρών και το δεύτερο Νέο Αρι.

Στο δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος ΑΕΚ Καλαμάτας έχει ρεπό και η δεύτερη Α.Ε. Λογγάς θα υποδεχτεί το Κεραυνό.

Στη Γ’ τοπική στην κορυφή βρίσκεται ο Ερμής που θα αναμετρηθεί με τη Θύελλα Παραλίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Σπερχογεία – Διαβολίτσι

Γήπεδο Σπερχογείας ‘’Πέτρος Γεωργανάς’’

Κυριακή

Εθνικός Μελιγαλά – Κυπαρισσία

Γήπεδο Μελιγαλά

Τέλλος Άγρας – Πανθουριακός

Γήπεδο Γαργαλιάνων

Ομόνοια – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

Εράνη Φιλιατρών – Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Φιλιατρών

Ολυμπιακός Ανάληψης – ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Μεσσήνης

Τσικλητήρας Πύλου – Ανδρούσα

Γήπεδο Πύλου

ΑΕ Αβίας – Φαραί 3–0 (α.α)

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Θύελλα Χαρακοπιού – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Κορώνης

 

Κυριακή

Α.Ο Φυτειάς – Μιλτιάδης

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Δώριο – Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Δωρίου

Χανδριναϊκός – Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Σουληναρίου

Μεθώνη – Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Μεθώνης

Καλό Νερό – Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Ασπρόχωμα – Ηρακλής Καλαμάτας (0-3 α.α)

* Όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Αίαντας – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Αστέρας Αρφαρών – Νέος Άρις

Γήπεδο Αρφαρών

Διαγόρας Κοπανακίου – Άμφεια

Γήπεδο Δωρίου

 

Κυριακή

 

Πατίστα – Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Αστέρας Βαλύρας – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Βαλύρας

ΑΕ Γαργαλιάνων – Ατρόμητος Πλατύ (0-3 α.α).

Ρεπό: ΑΠΣ Αρις

* Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Λέικα – Καλλιθέα

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

Βλαχόπουλο – Δαναός

Γήπεδο Βλαχόπουλου

Πράσινα Πουλιά – Νέδουσα Αλαγονίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Ακαδημία Πάμισος – Πανιώνιος Καλαμάτας

Γήπεδο Μεσσήνης

Λογγά – Κεραυνός Καλαμάτας

Γήπεδο Λογγάς

Δόξα Καλαμάτας – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α)

Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμάτας

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ίκαρος – Πανευαϊκός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Κυριακή

Π.Α.Ο.Κ – Νέστορας Πύλου

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Ερμής Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’, 6 μ.μ.

Λέοντες – Στενωσιά 0-3 (α.α.).

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ