Τρίτη, 15 Ιανουάριος 2019 13:54

ΠΑΜΙΣΟΣ: Νησιώτης ο Βαγγέλης Χελάς

Με μεταγραφή ξεκίνησε η εβδομάδα για τον Πάμισο, καθώς απέκτησε - όπως είχαμε προαναγγείλει - τον Βαγγέλη Χελά.

Ο ικανός μεσοεπιθετικός πήρε χθες το δελτίο του από τη Μάνη και έδωσε τα χέρια με τους Νησιώτες.

Πρόκειται για παίκτη που γνωρίζει καλά ο προπονητής Μιχάλης Φασουλής και αναμένεται να βοηθήσει στο δεύτερο γύρο της Γ’ εθνικής. Ο Χελάς θα κάνει ντεμπούτο στο κυριακάτικο εντός έδρας ματς με τον Α.Ο. Κατασταρίου, στο οποίο ο Πάμισος θα έχει περισσότερες λύσεις σε σχέση με τον προχθεσινό αγώνα στη Σπάρτη.

Οι Ηλιόπουλος και Κατσιβαρδέας εξέτισαν την ποινή τους και θα είναι στη διάθεση της τεχνικής ηγεσίας.

Ο Πάμισος θα επιδιώξει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα ύστερα από την ήττα με 3-1 από την Πελλάνα Καστορείου, σκορ που διαμορφώθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Η ομάδα της Μεσσήνης είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι του Αλεβίζου, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έμεινε από δυνάμεις και οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς.

Ο Μιχάλης Φασουλής άλλωστε είχε 14 παίκτες (εκ των οποίων οι 2 γκολκίπερ) στη διάθεση του.