Δευτέρα, 21 Ιανουάριος 2019 17:34

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ – ΟΜΟΝΟΙΑ 7-0: Η πιο ευρεία νίκη στο φινάλε του πρώτου γύρου

Την πιο ευρεία νίκη του πέτυχε χθες το Διαβολίτσι που συνέτριψε με 7-0 την Ομόνοια και ολοκλήρωσε αήττητο τον πρώτο γύρο στην Α’ τοπική.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα που πέτυχε έξι τέρματα! Ετσι ο ΑΟΔ διατήρησε το +4 από τον δεύτερο Απόλλωνα Καλαμάτας και βαδίζει από νίκη σε νίκη.

Από την άλλη η Ομόνοια υπέστη μια βαριά ήττα, όμως στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ανταγωνιστική και κρατούσε χαμηλά το σκορ (1-0).

Αξιοσημείωτο πως αγωνίστηκε για πρώτη φορά ως αλλαγή ο 14χρονος γιος του προπονητή Βασίλη Μπλέτσα, Γιώργος!

Το παιχνίδι έγινε σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο εξαιτίας της έντονης βροχόπτωσης.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Τζανετέας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να βρίσκει πρώτα στο δοκάρι (1-0).

Ετσι έληξε το πρώτο ημίχρονο με τον ΑΟΔ να χάνει αρκετές ευκαιρίες.

Με την σέντρα του β’ ημιχρόνου ο Λιόλιος έκανε τη σέντρα και ο Ζάκκας με πλασέ έγραψε το 2-0.

Στο 58’ ο Ζάκκας έκανε την ασίστ και ο Κουλόπουλος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να γράψει με πλασέ το 3-0.

Στο 70’ ο Ζάκκας πέτυχε δεύτερο γκολ με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Λιόλιου (4-0).

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Κάνιστρα να χριστεί σκόρερ με σουτ μέσα από την περιοχή (5-0).

Στο 82’ ο Εμμανουήλ μετά από ενέργεια από αριστερά έκοψε την μπάλα και ο Γιάννης Καλογερόπουλος που έκανε ντεμπούτο χθες μπαίνοντας αλλαγή, έκανε με πλασέ το 6-0.

Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Σταματελόπουλος με πλασέ στο 90’.

Το ματς σφύριξε ο Ρέκκας, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Μπουρίκα.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Κωνσταντακόπουλος, Μπαλόπουλος, Μπαστακός, Γεωργιόπουλος, Λιόλιος, Τζανετέας, Κρεμύδας, Πιτσιλής (68’ Εμμανουήλ), Ζάκκας (68’ Σταματελόπουλος), Παλιάς (60’ Καλογερόπουλος), Κουλόπουλος (65’ Κάνιστρας).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Κατσαρέας, Οικονομόπουλος, Καρδάσης, Στυλιανόπουλος, Μπάλλας, Φέστας, Πεϊδης, Τάφα (60’ Τζανετάκος), Ροβολής (85’ Γιαννέλης), Κουρούσιας (60’ Πικιός), Κουλουμπός (80’ Μπλέτσας).