Σάββατο, 25 Ιανουάριος 2014 17:37

Α’ ΤΟΠΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ισοπαλίες σε Δώριο και Διαβολίτσι, νέα νίκη ο Ολυμπιακός Καλαμάτας

Παιχνίδια με δραματικό φινάλε είχαμε σήμερα σε Δώριο και Διαβολίτσι, ενώ ο Ολυμπιακός Καλαμάτας νίκησε με 1-0 την Πύλο χάρις σε ένα γκολ του Αριτζή.

Στο Διαβολίτσι η ομώνυμη ομάδα με τη Μεθώνη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 στο ημίχρονο, στο δεύτερο ο ΑΟΔ έκανε την ανατροπή όμως στο φινάλε η Μεθώνη ισοφάρισε σε 2-2. Στο Δώριο ο Δωριέας ισοφάρισε σε 1-1 τον Απόλλωνα Καλαμάτας στις καθυστερήσεις με γκολ του Γ. Γκότση. Η καλαματιανή ομάδα είχε πρηγηθεί μόλις στο 3’, ενώ στο τέλος είχαμε ένταση και αψιμαχίες. Στη Β’ τοπική με νίκες συνέχισαν Ασπρόχωμα, Βλαχόπουλο και Χανδριναϊκός. Στη Γ’ τοπική αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου το ματς Θύελλα Μερόπης – Κοπανάκι. Τα σημερινά αποτελέσματα έχουν ως εξής: