Σάββατο, 02 Φεβρουάριος 2019 13:22

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Τα βλέμματα στο Μεσσηνιακός – Νέος Αρις

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα ντέρμπι κορυφής στην πρεμιέρα του δευτέρου γύρου της Β’ τοπικής και έτσι ο Αστέρας Αρφαρών στον πρώτο όμιλο και η ΑΕΚ Καλαμάτας στο δεύτερο εξακολουθούν να οδηγούν την κούρσα.

Ο Αστέρας έμεινε στο 1-1 με τον Αίαντα και η ΑΕΚ επίσης στο 1-1 με την Καλλιθέα.

Στην 15η αγωνιστική ο πρωτοπόρος Αστέρας Αρφαρών θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με την Α.Ε. Λογγάς και έτσι ο Αίαντας καλείται να κερδίσει τον ΑΠΣ Αρι για να παραμείνει σε απόσταση ενός βαθμού από την κορυφή. Το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στο Μεσσηνιακό και το Νέο Αρι, με το οποίο θα ολοκληρωθεί η αγωνιστική. Ο Μεσσηνιακός με τη νίκη επί της Αμφειας έφθασε τους 28 βαθμούς και είναι 3 βαθμούς πίσω από τον Αίαντα και τέσσερις από τον Αστέρα Αρφαρών.

Ο Νέος Αρις, που είχε ρεπό την περασμένη αγωνιστική, υποχώρησε στην 5η θέση (26β.) και θέλει μόνο νίκη για να μην απομακρυνθεί από την πρώτη δυάδα.

Το ίδιο ισχύει και για το τέταρτο Κοπανάκι (27 β.), που παίζει στην Καλαμάτα με τον Πατίστα.

Στον δεύτερο όμιλο, η ΑΕΚ Καλαμάτας θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες με τη Δόξα ώστε να μείνει στην πρώτη θέση, με δεδομένο ότι η Λογγά που ακολουθεί σε απόσταση ενός βαθμού, θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο με τον Εθνικό Καλαμάτας.

Η τρίτη Καλλιθέα, που είναι στο -2 από την ΑΕΚ έχει ρεπό και ο τέταρτος Πανιώνιος παίζει με το Δαναό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

 

Α’ όμιλος

Σάββατο

Πατίστα – Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Τσουλάκος, Γάκης, Βασιλοπούλου

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

Ρέκκας, Τσαούση, Αγγελή

 

Κυριακή

 

Αίαντας Καλαμάτας – ΑΠΣ Άρις

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Μπασιλάρης, Τσαβδαρίδης, Αράπης

Ατρόμητος Πλατύ – Άμφεια

Γήπεδο Μικρομάνης

Κομπιλίρης, Μπαρδής, Σταύρου

ΑΕ Γαργαλιάνων – Αστέρας Αρφαρών 0-3 (α.α)

 

Δευτέρα

 

Μεσσηνιακός – Νέος Άρις

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

Καρβούνης, Τζεμαλαϊ, Αντωνόπουλος

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

* Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Β’ όμιλος

 

Σάββατο

Βλαχόπουλο – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Βλαχόπουλου

Ζαρακοβίτης, Ηλιοπούλου, Ρηγοπούλου

Δόξα Καλαμάτας – ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Σκόρδος, Τσίρμπας, Π. Νικολόπουλος

Κεραυνός Καλαμάτας – Νέδουσα

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Ψηλοπαναγιώτης, Βρυώνης, Λιανός

 

Κυριακή

 

Λεϊκα – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Σταυρόπουλος, Ντοχάς, Καμάι

Δαναός – Πανιώνιος Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Μιχαλόπουλος, Χαλκιαδάκη, Χριστοδούλου

Εθνικός Καλαμάτας – Λογγά 0-3 (α.α)

Ρεπό: Καλλιθέα

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ, εκτός από το Κεραυνός Καλαμάτας – Νέδουσα που θα αρχίσει στις 6 μ.μ

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ