Τρίτη, 05 Φεβρουάριος 2013 18:06

Την Κυριακή το ντέρμπι Μεσσηνιακός - Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Την Κυριακή το ντέρμπι Μεσσηνιακός - Κυπαρισσία

Το ντέρμπι κορυφής της Α' τοπικής ανάμεσα στον Μεσσηνιακό και την Κυπαρισσία ξεχωρίζει από το πρόγραμμα των αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων που θα γίνουν το τριήμερο 9-11 Φεβρουαρίου. Το ματς θα γίνει την Κυριακή στο γήπεδο «Στ. Παπαδόπουλος» και με νίκη ο Μεσσηνιακός θα αγκαλιάσει τον τίτλο καθώς βρίσκεται 9 βαθμούς μπροστά. Η Κυπαρισσία θα προσπαθήσει να πάρει το διπλό, να μειώσει στους 6 βαθμούς και να δώσει νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.
Να σημειωθεί πως αυτό το Σάββατο θα έχουν πρεμιέρα στο προπαιδικό πρωτάθλημα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α', Β', Γ' τοπική και στο προπαιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:


Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Αίαντας - Α.Ο. Φαραί
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Κυριακή
Τέλλος Αγρας - Ομόνοια
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Δώριο - Σπερχογεία
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Α.Ο. Διαβολιτσίου
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Κυπαρισσία
Γήπεδο «Στ. Παπαδόπουλος», 3 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - Ασπρόχωμα

Δευτέρα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 7 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Νίκη Πλάτης - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Νέος Αρις - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Ενωμένα Σωματεία - Πανιώνιος Κ.
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Πατίστα - Κεραυνός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Κυριακή
Ανδρούσα - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Μάνεση - Πανθουριακός
Γήπεδο Μάνεσι, 3 μ.μ.

Δευτέρα
Παναθηναϊκός Κ. - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Καλλιθέα - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Θύελλα Χαρ. - Μιλτιάδης
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Αν. - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Αγ. Νικολάου, 3 μ.μ.

Κυριακή
Χατζή - Α.Ε. Λογγάς
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Δόξα Κ. - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Ηρακλής Κ.
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

Δευτέρα
Στενωσιά - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Στενωσιάς, 3.30 μ.μ.


Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Καλό Νερό - Θησέας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Κοπανάκι - Άμφεια
Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.
Πανευαϊκός - Νέδουσα 0-3 α.α.
Α.Ε. Γαργαλιάνων - Θύελλα Π.
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Πράσινα Πουλιά - Διόδια
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης» 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Κυριακή
Αμφιθέα - ΑΕΚ Κ.
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Ικαρος - Δαναός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.
Αρις Κ. - ΠΑΟΚ Κ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.
Α.Ε. Μάνης - Ερμής
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Αιθαία - Βέργα
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Αναγέννηση - Νέστωρ Πύλου
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σάββατο
1ος όμιλος
Πατίστα - Δαναός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης» 9 π.μ.
Ομόνοια - Αίας
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 1 μ.μ.
Μάνη - Σπερχογεία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

2ος όμιλος
Πάμισος - Απόλλωνας
Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.
Ολυμπιακός Καλ. - Φαραί
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Άρις - Δόξα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.

3ος όμιλος
Ηρακλή Καλ. - Αρφαρά
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Διαβολίτσι - Θησέας
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.

4ος όμιλος
Κυπαρισσία - Τέλλος Άγρας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Μιλτιάδης - Εράνη
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 11 π.μ.

5ος όμιλος
Χανδριναϊκός - Πύλος
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.
Κορώνη - Μεθώνη
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ