Σάββατο, 02 Μάρτιος 2019 19:03

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκες για Διαβολίτσι, Απόλλωνα – Ισόπαλο το ντέρμπι στην Α1 τοπική

Ενα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του τίτλου στην Α’ τοπική έκανε σήμερα το Διαβολίτσι που επικράτησε με 4-0 του Ολυμπιακού Ανάληψης στη Μεσσήνη.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα πέτυχε και τα τέσσερα γκολ στο β’ ημίχρονο. Δύο έβαλε ο Σταματελόπουλος και από ένα οι Κάνιστρας και Τζανετέας.

Στο Ασπρόχωμα ο Απόλλωνας επικράτησε της Εράνης με 2-0, χάρις σε τέρματα που πέτυχαν στο α’ ημίχρονο οι Κακαλής και Αλεξόπουλος.

Στην Α1 τοπική στο ντέρμπι κορυφής μεταξύ του Καλού Νερού και της Μεθώνης έληξε ισόπαλο δίχως τέρματα και έτσι οι γηπεδούχοι διατήρησαν το +2 στην κορυφή, ενώ έχουν και ένα ματς λιγότερο.