Τετάρτη, 06 Μάρτιος 2019 13:59

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Σήμερα τα υπόλοιπα 70 λεπτά στο Καλό Νερό – Θύελλα Χαρακοπιού

Τα υπόλοιπα 70 λεπτά θα παίξουν σήμερα στην Κυπαρισσία (3.30 μ.μ.) το Καλό Νερό και η Θύελλα Χαρακοπιού.

Πρόκειται για εξ αναβολής ματς της 19ης αγωνιστικής στην Α1 τοπική, το οποίο είχε διακοπεί στο 20ο λεπτό λόγω της κακοκαιρίας και ενώ το αποτέλεσμα ήταν 0-0. Το Καλό Νερό προέρχεται από τη “λευκή” ισοπαλία του Σαββάτου στο ντέρμπι με τη Μεθώνη και η Θύελλα από την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Ηρακλή Καλαμάτας. Οι πρωτοπόροι με νίκη θα αυξήσουν στους 5 βαθμούς τη διαφορά από τη δεύτερη Μεθώνη, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Από την άλλη πλευρά η Θύελλα βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας και στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Κάτι που σημαίνει ότι χρειάζεται βαθμούς στην προσπάθεια για παραμονή.

Τον αγώνα θα διαιτητεύσει ο Καρβούνης με βοηθούς τους Βανικιώτη και Μπουρίκα.