Κυριακή, 17 Μάρτιος 2019 15:03

Στο 93' η "Μαύρη Θύελλα" 1-0 τον Αμβρυσσέα στο Δίστομο!

Τελικό 0-1 η Καλαμάτα παραμένει μόνη στην κορυφή. Ο Ασπρόπυργος κέρδισε 1-0 τον ΑΟ Υπάτου εκτός έδρας. Η Καλαμάτα κρατά το +2 από τον Ασπρόπυργο, 4 αγωνιστικές πριν το τέλος. Στη Μεσσήνη τελικό Πάμισος - Παναρκαδικός 0-0

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

γκοοοοοοοοοολ στο 93' Πινδώνης το 0-1. Από ωραία προσπάθεια του Λαθύρη και γύρισμα στην περιοχή ο Πινδώνης από κοντά το χρυσό γκολ στο 93'.

Χωρίς αποτέλεσμα η υπεροχή της Καλαμάτας τα τελευταία λεπτά, παραμένει το 0-0 στο 88'.

Στο 80' πλέον Αμβρυσσέας - Καλαμάτα 0-0.

Στο 73' η Καλαμάτα φώναξε για πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Γιόνδη. Στο επόμενο λεπτό πέρασε στο ματς ο Κάρλος αντί του Μάρκοβιτς

Στο 70' το ματς στο Δίστομο, 0-0.

Στο 66' ΄πάντα στο 0-0 στο Δίστομο. Στο 61' μπήκε στο ματς ο Γιόνδης αντί του Μίνγκα.

Στο 56' από επικίνδυνη σέντρα του Κυριακόπουλου, ο Βοσκόπουλος έδιωξε σωτήρια βγαίνοντας μπροστά από τον Φωτόπουλο.

Ο Λαθύρης στο ματς αντί του Φουάση, 0-0 στο 55' στο Δίστομο.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο 0-0 στο Δίστομο. Ημίχρονο ΑΟ Υπάτου - Ασπρόπυργος 0-1, Πάμισος - Παναρκαδικός 0-0.

Καλή στιγμή για την Καλαμάτα στο 38' όταν μετά από εκτέλεση πλάγιου άουτ, ο Μάρκοβιτς τροφοδότησε με κεφαλιά τον Φουάση αλλά τον πρόλαβε ο γκολκίπερ του Αμβρυσσέα

Στο 34' Αμβρυσσέας - Καλαμάτα 0-0, ανέβηκε κάπως στα τελευταία λεπτά η Μεσσηνιακή ομάδα.

Στη Μεσσήνη στο 25' Πάμισος - Παναρκαδικός, από μια καλή φάση στο ματς οι δύο ομάδες, ο Πάμισος στέκεται πολύ καλά μέχρι τώρα,

Στο 25' από πάσα του Πινδώνη ο Μίνγκας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά είχε υποδειχθεί έγκαιρα σε θέση οφσάιντ.

Καλή φάση για τον Αμβρυσσέα στο 20' με το σουτ του Κυριακόπουλου να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Ο Ασπρόπυργος προηγείται 1-0 του ΑΟ Υπάτου εκτός έδρας με γκολ στο 15'.

Στο 15' το ματς του Αμβρυσσέα με την Καλαμάτα, στο 0-0 μοιρασμένο χωρίς κάποια μεγάλη φάση το ματς μέχρι τώρα.

Στο 7' το ματς στο Δίστομο. Η Καλαμάτα έχει ξεκινήσει με Κασωτάκη, Τάμπα, Ψάνη, Αλιατίδη, Βοσκόπουλο, Πινδώνη, Αντωνιάδη, Μίνγκα, Φουάση, Πέριτς και Μάρκοβιτς.

Στις 3 μ.μ. έγινε η σέντρα στα ματς. Ο Αμβρυσσέας Διστόμου υποδέχεται την Καλαμάτα για την 22η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Ο Πάμισος υποδέχεται τον Παναρκαδικό. Ο Ασπρόπυργος παίζει εκτός με ΑΟ Υπάτου. Θυμίζουμε ότι πέντε αγωνιστικές πριν τι φινάλε, η Καλαμάτα είναι πρώτη με δύο βαθμούς διαφορά από τον Ασπρόπυργο.