Παρασκευή, 08 Φεβρουάριος 2013 19:31

Δύσκολη έξοδος για Πανθουριακό στη Β' τοπική

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της 19ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα της Β' τοπικής. Στον 1ο όμιλο η πρωτοπόρος Ανδρούσα (46 β.) θα παίξει εντός έδρας με τον Ηρακλή Κυπαρισσίας (17 β) ενώ το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό που θα γίνει στο γήπεδο του Μάνεση όπου η τοπική ομάδα (34 β.) θα υποδεχθεί τον δεύτερο Πανθουριακό (43 β.). Ο Πανιώνιος Καλαμάτας (37 β.) θα παίξει εκτός έδρας με την ουραγό ομάδα των Ενωμένων Σωματείων (7 β.).
Στον 2ο όμιλο οι πρωτοπόροι θα αγωνιστούν εκτός έδρας. Ο Ακρίτας Κορώνης 41 β.) θα παίξει στην Καλαμάτα με την Δόξα (20 β.), ο Τσικλητήρας Πύλου (38 β.) με την Καλλιθέα (14 β.) και ο Χανδριναϊκός (34 β.) με την Στενωσιά (22 β.).
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο
Νίκη Πλάτης - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Γ. Ηλιόπουλος, Τρουπάκης
Νέος Αρις - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Σκόρδος, Καλογεράκος, Κασκάνης
Ενωμένα Σωματεία - Πανιώνιος Κ.
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Κότσαρης, Τσαούση, Γιαννέας

Κυριακή
Ανδρούσα - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Νικάς, Κατσάς, Τσέλο
Μάνεση - Πανθουριακός
Γήπεδο Μάνεσι, 3 μ.μ.
Τουρλομούσης, Γιαννέας, Ε. Παναγιωτόπουλος
Πατίστα - Κεραυνός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7 μ.μ.
Κότσαρης, Κυριόπουλος, Κοντογιάννης

Δευτέρα
Παναθηναϊκός Κ. - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Πλεμμενόπουλος, Γκούμας, Λουκάς

2ος όμιλος

Σάββατο
Καλλιθέα - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Μπλάνας, Λάμιας, Σερεμέτης
Θύελλα Χαρ. - Μιλτιάδης
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Τουρλομούσης, Λουκάς, Αδαμόπουλος
Ολυμπιακός Αν. - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Αγ. Νικολάου, 3 μ.μ.
Ψηλοπαναγιώτης, Γεωργαντάς, Ζαχαράκης

Κυριακή
Χατζή - Α.Ε. Λογγάς
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Αγγελακάκης, Σκορπιδέας
Δόξα Κ. - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.
Νίκολόπουλος, Τσίρμπας, Καραπιπέρης
Παπαφλέσσας Χώρας - Ηρακλής Κ.
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Σκόρδος, Γ. Ηλιόπουλος, Π. Ηλιόπουλος

Δευτέρα
Στενωσιά - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Στενωσιάς, 3.30 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Ρέκκας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ