Σάββατο, 01 Μάρτιος 2014 14:48

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ - ΒΑΡΔΑ (1-1 τελικό)

Τέλος στο ματς. Ο Μεσσηνιακός αφήνει δύο ακόμα βαθμούς στην έδρα του μένοντας στο 1-1 με τη Βάρδα.

91' Σέντρα Γραμματικόπουλου, ο Μπαστακός διώχνει την μπάλα μπροστά από τον γκολκίπερ. Παραλίγο αυτογκόλ.

88' Αλλαγή για το Μεσσηνιακό ο Μερκούρης στη θέση του Ταχματζίδη.

88' Σέντρα Ταχματζίδη, γυριστό σουτ Τσουλάκου άουτ από το κάθετο.

87' Ο Σπανός στη θέση του Βιτάλι και ο Βέρρας στη θέση του Γ. Πολίτη.

86' Μεγάλη ευκαιρία για το Μεσσηνιακό ο Χελάς τετ α τετ με τον γκολκίπερ καθυστέρησε να πλασάρει και στη συνέχεια βγήκε πολύ πλάγια σουτάροντας  άουτ.

80' Σέντρα Μπεγέτη, κεφαλιά Βιτάλι άουτ.

Ο Μεσσηνιακός καλείται πλέον να αντιδράσει και να πετύχει το γκολ που θα δώσει τη νίκη.

71' Γκολ για τη Βάρδα ο Περ. Πολίτης μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έπειτα από κάθετη πάσα του Γ. Πολίτη  και παρότι σε πλάγια θέση πλάσαρε, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

68' Ο Μεσσηνιακός κρατά το 1-0 με το γκολ του Τσουλάκου από το 44'.

63' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους ο Παναγόπουλος στη θέση του Βραχνή.

59' Μεγάλη ευκαιρία για το Μεσσηνιακό. Ο Δασκαλάκης από αριστερά σέντραρε στο β' δοκάρι για τον αφύλακτο Ταχματζίδη που έκανε πολύ άσχημο πλασέ.

53' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Τη βλέπει ο Τσολόπουλος για φάουλ στον Ταχματζίδη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος στο ημίχρονο. Ο Μεσσηνιακός ευτύχησε να σκοράρει σε καίριο χρονικό σημείο.

Στο 44' ο Μπεγέτης έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στον Τσουλάκο και κατέληξε στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0

43' Κόρνερ Ταχματζίδη, κεφαλά Αργυρόπουλου στο δεύτερο δοκάρι έδιωξαν οι αμυντικοί μπροστά από τον γκολκίπερ.

42' Ο Βιτάλι από αριστερά έκοψε την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να την βρει ούτε ο Τσουλάκος, ούτε ο Χελάς.

Συμπληρώσαμε 34 λεπτά το 0-0 παραμένει με το Μεσσηνιακό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, όχι όμως και το γκολ.

Στο 21' ο Χελάς άλλαξε ωραία το παιχνίδι αριστερά για τον Ταχματζίδη που δεν έκανε όμως καλό κοντρόλ και έδωσε το δικαίωμα στον γκολκίπερ Θωμά να μπλοκάρει. Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι.

O Μεσσηνιακός προσπαθεί να βρει διαδρόμους για την εστία της Βάρδας.

Χωρίς σκορ το ματς μετά από 13 λεπτά.

Ο Μεσσηνιακός καλείται να επιστρέψει στις εντός έδρας νίκες, καθώς στα δύο τελευταία ματς στην Καλαμάτα έμεινε στην ισοπαλία με το Μεσολόγγι και ηττήθηκε από τον Πανναυπλιακό.

Με καθυστέρηση έξι λεπτών ο Αντωνίου σφύριξε την έναρξη του αγώνα.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Κυριακόπουλος, Νινιός, Δασκαλάκης, Μπαστακός, Μπιμπίρης, Μπεγέτης, Αργυρόπουλος, Ταχματζίδης, Βιτάλι, Τσουλάκος, Χελάς.

ΒΑΡΔΑ Θωμάς, Πολίτης, Παναγιωτόπουλος, Τσολόπουλος, Βραχνής, Καραχάλιος, Γ. Πολίτης, Ανδριέλος, Ντεντόπουλος, Τσουκαλάς, Γραμματικόπουλος.

Στις 3 το μεσημέρι θα ξεκινήσει η αναμέτρηση του Μεσσηνιακού με τη Βάρδα στο γήπεδο "Στ. Παπαδόπουλος". Για το ματς θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση.