Δευτέρα, 02 Σεπτέμβριος 2019 17:15

Ο καταρτισμός των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής!

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Οι αποφάσεις της ΕΠΟ για τον καταρτισμό των ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Οι 107 ομάδες χωρίστηκαν σε 8 ομίλους, με την κλήρωση να διεξάγεται την Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου.
Αναλυτικά η σύνθεση των 8 ομίλων:

 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ένωση Άνθειας/Αριστείνου
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου
Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου
Κεραυνός Πέρνης
Αετός Ορφανού
Πανδραμαϊκός
Δόξα Κάτω Καμήλας
Απόλλων Παραλιμνίου
Πανσερραϊκός
Κιλκισιακός

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγροτικός Αστέρας
Μακεδονικός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης
Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών
Νέα Καλλικράτεια
ΑΟ Σειρήνα
Αστραπή Μεσοποταμίας
ΠΑΣ Φλώρινα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας
Νίκη Αγκαθιάς
Άρης Παλαιοχωρίου

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής Λάρισας
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΕ Καρίτσας
Δίας Δίου
Πιερικός
Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΓΣ Αλμυρού
Θησέας Αγρίας
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΣ Μετέωρα
Ατρόμητος Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων
ΑΠΟ Αταλάντη
ΑΟ Ποταμιάς

Υποβιβάζονται 6 όμαδες

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ευπαλίου
Αστέρας Ιτέας
ΑΕ Μεσολογγίου
Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Τηλυκράτης Λευκάδας
ΑΟ Ανατολής
ΑΕ Λευκίμης
Θιναλιακός
ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μακεδονικός Φούφας
Σούλι Παραμυθιάς

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Κηφισιάς
Φωστήρας
Ηλυσιακός
Καλλιθέα
Άγιοι Ανάργυροι
Άγιος Ιερόθεος
Εθνικός Πειραιά
ΑΕ Μοσχάτου
Ερμής Κορυδαλλού
ΑΠΟ Κερατσίνι
Ακράτητος
Άνω Μερά Μυκόνου
Θύελλα Καμαρίου
Πανθηραϊκός

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Μαρκό
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Αχαρναϊκός
Αήττητος Σπάτων
Ρόδος
Αιολικός
ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου
ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΕΚ Τρίπολης
Παναρκαδικός
Κόρινθος ’06

Υποβιβάζονται 5 ομάδες

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ναύπλιο 2017
Παναργειακός
Ένωση Ερμιονίδας
ΑΟ Διαβολιτσίου
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Ολυμπιακός Ζαχάρως
Πανγυθεατικός
Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΣ “Η Σπάρτη”
Θύελλα Πατρών
Διαγόρας Βραχνεικων
ΑΟ Τσιλιβή
ΑΠΣ Ζάκυνθος

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Πόρου
ΠΟΑ-Ατσαλένιος
Γιούχτας
Ηρόδοτος
ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός
Επισκοπή
Πανακρωτηριακός
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Υποβιβάζεται 1 ομάδα

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ