Δευτέρα, 16 Σεπτέμβριος 2019 14:13

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 1-2: Χαμογέλασε στις καθυστερήσεις

Με το εισιτήριο της πρόκρισης για τους “16” του κυπέλλου Μεσσηνίας έφυγε χθες από την Κορώνη ο Πανθουριακός, καθώς επικράτησε με 2-1 της μαχητικής Θύελλας Χαρακοπιού.

Οι γηπεδούχοι πάλεψαν το ματς απέναντι σε μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας και λύγισαν στις καθυστερήσεις.

Συγκεκριμένα ο Σπυρόπουλος με διαγώνια κεφαλιά που βρήκε και στο δοκάρι έστειλε στο 93’ την μπάλα στα δίχτυα.

Ο ίδιος παίκτης είχε ανοίξει το σκορ με σουτ στο 7ο λεπτό, αλλά η Θύελλα με κεφαλιά του Κουτσολία στο 47’ απάντησε.

Ετσι και ενώ όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα οδηγηθεί στην παράταση, ο Σπυρόπουλος σκόραρε και πλέον η Θουρία ετοιμάζεται για το επόμενο νοκ – άουτ παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Ανάληψης.

Να σημειωθεί ότι στο 1-1 ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του Ι. Βασιλογιαννακόπουλου.

Το ματς διαιτήτευσε ο Ηλ. Νικολόπουλος, με βοηθούς τους Τάγαρη και Γιαννέτσο.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Τσούλος, Ανδρεάδης, Μαρκάκης, Ορφανός, Κουτσολίας, Κακογιάννης, Δέπι, Βασιλογιαννακόπουλος Ι, Μαργαρώνης (27’ λ.τρ. Βασιλογιαννακόπουλος ΙΙ), Καλογερόπουλος, Σκούρας (80’ Σκόκος).

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Κόκκαλης, Νινιός, Πατσιώτης, Δημητρακόπουλος, Μούσα, Καράμπελας, Σπυρόπουλος, Γιαννακόπουλος, Μερκούρης, Τρίψας, Μπαζάνης (65’ Κοστρίβας).