Κυριακή, 09 Μάρτιος 2014 22:32

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι των δύο ομίλων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους προς τον τίτλο οι πρωτοπόροι των δύο ομίλων της Β' τοπικής μετά την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής.

Στον 1ο όμιλο, το Ασπρόχωμα επιβλήθηκε το Σάββατο 4-0 του Αστέρα Βαλύρας και ο Πανθουριακός νίκησε χθες τη Μικρομάνη, τον Αστέρα με 2-0 και ετοιμάζονται για τη μεταξύ τους αναμέτρηση την επόμενη Κυριακή. Ενα παιχνίδι όπου ο νικητής θα αποκτήσει προβάδισμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Νίκες με μεγάλα σκορ σημείωσαν ο 3ος της βαθμολογίας Κεραυνός και ο Παπαφλέσσας Αμφειας, που σταθεροποιήθηκε στην 7η θέση.

Στο 2ο όμιλο, ο Ακρίτας Κορώνης και Χανδριναϊκός που μοιράζονται κατά σειρά την 1η και 2η θέση επικράτησαν των αντιπάλων τους, η πρώτη 2-1 τον Ολυμπιακό Ανάληψης και ο δεύτερος 3-0 το Βλαχόπουλο. Οι δύο ομάδες την άλλη Κυριακή θα βρεθούν αντιμέτωπες στο γήπεδο του Σουληναρίου, στο ντέρμπι του ομίλου και θα διεκδικήσουν τη νίκη για να πλησιάσουν ακόμη περισσότερο στο στόχο τους. Η Α.Ε. Λογγάς κέρδισε εντός έδρας με 4-2 την Καλλιθέα και έκανε βήμα παραμονής, καθώς προσωρινά απομακρύνθηκε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Αναλυτικά, όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά τη διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής: 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(21η αγωνιστική)

Δόξα - Ηρακλής Κυπ. 0-0

Αμφεια - Μάνεση 5-2

ΑΠΣ Αρις - Κεραυνός 0-5

Μικρομάνη - Πανθουριακός 0-2

Νέος Αρις - Ηρακλής Καλ. 2-2

Ασπρόχωμα - Βαλύρα 4-0

Ρεπό: Α.Ε. Αβίας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 21 αγώνες)

1. Ασπρόχωμα 60-19 52

2. Πανθουριακός 56-10 46

3. Κεραυνός 48-21 37

4. Μικρομάνη 30-22 32

5. Ηρακλής Καλ. 34-29 31

6. Α.Ε. Αβίας 28-17 30

 

-. Αμφεια 36-24 30

8. Νέος Αρις 35-25 26

9. Μάνεση 31-45 20

10. Βαλύρα 21-48 16

11 Ηρακλής Κυπ. 18-24 16

12. Δόξα 21-40 11

13. ΑΠΣ Αρις 7-101 0

• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας  

• Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Κεραυνός, Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα Καλαμάτας, ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας, Νέος Αρις, Αστέρας Βαλύρας, Πανθουριακός, Μάνεση, Α.Ε. Αβίας

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(15-16 Μαρτίου)

Δόξα - Α.Ε. Αβίας

Ηρακλής Κυπ. - ΑΠΣ Αρις

Μάνεση - Μικρομάνη

Κεραυνός - Νέος Αρις

Πανθουριακός - Ασπρόχωμα

Βαλύρα - Ηρακλής Καλ.

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(21η αγωνιστική)

Λογγά - Καλλιθέα 4-2

Βέργα - Μιλτιάδης 0-1

Πεταλίδι - Χώρα 1-2

Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 1-3

Βλαχόπουλο - Χανδριναϊκός 0-3

Πατίστα - Αίας 1-0

Κορώνη - Ολυμπιακός Αν. 2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 21 αγώνες)

1. Κορώνη 57-31 49

2. Χανδριναϊκός 54-24 43

3. Αίας 42-28 35

4. Μιλτιάδης 24-29 34

5. Βλαχόπουλο 34-31 32

6. Παναθηναϊκός 42-43 31

7. Πεταλίδι 47-34 29

-. Πατίστα 26-36 29

9. Χώρα 31-32 28

10. Καλλιθέα 38-48 24

11. Πανιώνιος 31-45 22

12. Λογγά 36-52 19

13. Ολυμπιακός Αν. 27-41 18

14. Βέργα 36-51 17

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(15-16 Mαρτίου)

Βέργα - Λογγά

Καλλιθέα - Πεταλίδι

Μιλτιάδης - Πανιώνιος

Χώρα - Βλαχόπουλο

Παναθηναϊκός - Πατίστα

Χανδριναϊκός - Κορώνη

Ολυμπιακός Αν. - Αίας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ