Πέμπτη, 10 Οκτώβριος 2019 10:56

“ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ”: Φιλική ήττα από Αστέρα Βλαχιώτη

Με τον Βασίλη Βούζα να χρησιμοποιεί στο βασικό σχήμα κυρίως τους παίκτες που δεν είχαν παίξει στο πρωτάθλημα, η Καλαμάτα γνώρισε χθες φιλική ήττα με 2-1 από τον Αστέρα Βλαχιώτη στη Λακωνία.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν με 1-0 χάρη σε γκολ του Δωματά στο 22’. Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ο Αστέρας πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Γραμματικό στο 52’.

Στο 55’ ο Αστέρας έχασε μια καλή ευκαιρία να πετύχει και τρίτο γκολ με τον Γραμματικό. Στο σημείο αυτό ο Βούζας πέρασε στο παιχνίδι αρκετούς βασικούς παίκτες, η Καλαμάτα ανέβασε την απόδοση της και τελικά μείωσε στο τελικό 2-1 με τον Στεργίδη στο 70’, μετά από πάσα του Κουιρουκίδη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Πονηρός (30′ Τρακάκης), Κουρτέσης (30′ Μαργαρίτης), Διαμαντάκης, Τσούπρος (30′ Σνιεγκ), Μπριλάκης (46′ Χρήστου), Αρώνης (46′ Λεϊμονίτης), Αναστασόπουλος (70′ Αναγνωστόπουλος), Δωματάς (30′ Τριανταφύλλου), Ζαϊμι (87′ Καλαμπόκης), Νέρες (46′ Γραμματικός), Πούτσης (46′ Πόνσε).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κασωτάκης (55′ Τσίγαρος), Γκελγκέρια (55′ Τσουβαλτσίδης), Κωνσταντινόπουλος (55′ Γαλούπης), Τσαλταπασίδης (55′ Μάκος), Τσιβελεκίδης (55′ Ιντζίδης), Ακριστινέι (46′ Ρουμελιώτης - 55′ Κουιρουκίδης), Δήμος (55′ Ζαχαρόπουλος), Οσμάναγκιτς (55′ Βουκμίροβιτς), Χαρλέπας (55′ Μπάμπης), Καζβιρόπουλος (55′ Στεργίδης), Γεωργόπουλος (55′ Αλεξόπουλος).

Διαιτητής ήταν ο Λιάρος και βοηθοί οι Ρουσλάν, Βαχαβιώλος.