Παρασκευή, 18 Οκτώβριος 2019 14:19

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρεμιέρα για τη Β’ τοπική

Γράφτηκε από τον

 

Με μία εβδομάδα... καθυστέρηση θα ξεκινήσει αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β’ τοπικής, που θα διεξαχθεί φέτος σε τρεις ομίλους!

Η εν λόγω κατηγορία είναι η τελευταία στο μεσσηνιακό ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο μετά την κατάργηση της Γ’ τοπικής. Να σημειωθεί ότι η πρεμιέρα στις 12-13 Οκτωβρίου αναβλήθηκε λόγω του ότι το “Π. Μπαχράμης” ήταν κλειστό για την τοποθέτηση τάπητα.

Το γήπεδο δεν θα είναι έτοιμος προς χρήση ούτε αυτό το Σαββατοκύριακο και έτσι η Επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΣΜ προχώρησε σε αλλαγές στο πρόγραμμα, όχι μόνο στη Β’ τοπική, αλλά και στις υπόλοιπες κατηγορίες, αφού και άλλα γήπεδα είναι κλειστά για συντήρηση.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση το ματς Τσικλητήρας Πύλου – Ακρίτας Κορώνης θα γίνει στη Μεθώνη και αυτό του Πανθουριακού με την Αβία στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ όσον αφορά την Α’ τοπική.

Στην Α1 τοπική ο αγώνας Θύελλα Χαρακοπιού – Χώρα θα διεξαχθεί στο Σουληνάρι, ενώ αυτός του Α.Ο. Φυτειάς με τον Απόλλωνα Πεταλιδίου στο γήπεδο της Σπερχογείας.

Στη Β’ τοπική το παιχνίδι Κεραυνός – ΑΠΣ Αρις θα φιλοξενηθεί στον Κορδία, το Αίαντας – Πατίστα στο “Γ. Λουκαρέας”, ενώ το ματς της Δόξας με τη Νέδουσα θα γίνει την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου στο “Π. Μπαχράμης”.

Στην Α’ τοπική θα διεξαχθεί η 4η αγωνιστική, όπου ξεχωρίζει το Απόλλωνας – Πάμισος και στην Α1 θα γίνει η τρίτη αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

4η αγωνιστική

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Τσικλητήρας Πύλου - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Μεθώνης

Απόλλωνας Καλαμάτας - Πάμισος

Γήπεδο Ασπροχώματος

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Μεθώνη – Εράνη

Γήπεδο Μεθώνης

Πανθουριακός - Α.Ε. Αβίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Ολυμπιακός Ανάληψης - Κυπαρισσία

Γήπεδο Μεσσήνης

Καλό Νερό - Ανδρούσα

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Α.Ε. Μάνης - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Κάμπου

Εθνικός Μελιγαλά - Σπερχογεία

Γήπεδο Μελιγαλά

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

3η αγωνιστική

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Νέος Αρις - Δώριο

Γήπεδο Αριος

Χανδριναϊκός - Ομόνοια

Γήπεδο Σουληναρίου

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Θύελλα Χαρακοπιού - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Σουληναρίου

Πανιώνιος Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Α.Ο. Φυτειάς - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Σπερχογείας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1η αγωνιστική

1ος όμιλος

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Κεραυνός - ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Ικαρος – Αίαντας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Αναγέννηση Παραλίας – Πατίστα

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Δευτέρα 21 Οκτωβρίου

ΑΟ Λεΐκων – Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Τετάρτη 21 Οκτωβρίου

Δόξα Καλαμάτας – Νέδουσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: ΑΟ Φαραί

2ος όμιλος

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Αστέρας Βαλύρας - Νίκη Πλάτης

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

Θύελλα Μερόπης - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Παπαφλέσσας Άμφειας - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

ΠΑΟΚ Καλαμάτας - Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

ΠΑΟ Καλαμάτας – Πανευαϊκός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Ρεπό: ΠΑΣ Ράχης

3ος όμιλος

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Βλαχόπουλο – Δαναός

Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Στενωσιά - ΑΕ Λογγάς

Γήπεδο Σουληναρίου, 11 π.μ.

Καλλιθέα - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.

Δευτέρα 21 Οκτωβρίου

Εθνικός Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Πράσινα Πουλιά.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ