Σάββατο, 19 Οκτώβριος 2019 14:18

Σέντρα στη Β' τοπική

Γράφτηκε από τον

Η ώρα για να ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Β' τοπικής Μεσσηνίας έφθασε. Η διαφορά είναι ότι φέτος θα διεξαχθεί σε τρεις ομίλους με τη συμμετοχή 33 ομάδων.

Το ενδιαφέρον έχει να κάνει μόνο με την άνοδο, αφού μετά την κατάργηση της Γ' τοπικής η Β' τοπική είναι η τελευταία κατηγορία του μεσσηνιακού ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου.

Μένει να δούμε αν αυτό θα συμβάλει ώστε να διεξαχθεί ένα ενδιαφέρον πρωτάθλημα χωρίς... αποχωρήσεις.

Στον 1ο όμιλο η πρώτη αγωνιστική ξεκινά αύριο Κυριακή και ολοκληρώνεται την... Τετάρτη.

Σε τρεις δόσεις θα γίνει η πρεμιέρα και στον τρίτο όμιλο (από Σάββατο έως Δευτέρα), ενώ στο δεύτερο όμιλο τα πέντε παιχνίδια θα γίνουν το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Κυριακή

Κεραυνός - ΑΠΣ Αρις Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Διακουμάκος, Μιχαλόπουλος, Μαλαπάνη

Ικαρος – Αίαντας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Γεωργαντάς, Ρηγόπουλος, Βανικιώτης

Αναγέννηση Παραλίας – Πατίστα

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Διακουμάκος, Βοσνάκης, Σ. Τσαούση

Δευτέρα 21 Οκτωβρίου

ΑΟ Λεΐκων – Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Κομπιλίρης, Ταβουλαρέας, Χαλκιαδάκη

Τετάρτη 21 Οκτωβρίου

Δόξα Καλαμάτας – Νέδουσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: ΑΟ Φαραί

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Αστέρας Βαλύρας - Νίκη Πλάτης

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Ταβουλαρέας, Τάγαρης

Θύελλα Μερόπης - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Κουρτέσης, Χ. Μπουρίκας, Καραμπέτσος

Κυριακή

Παπαφλέσσας Άμφειας - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Γκούμας, Ταβουλαρέας, Ε. Τσαούση

ΠΑΟΚ Καλαμάτας - Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Σταυρόπουλος, Σ. Τσαούση, Αράπης

ΠΑΟ Καλαμάτας – Πανευαϊκός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Βοσνάκης, Χαλκιαδάκη, Καμάι

Ρεπό: ΠΑΣ Ράχης

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Βλαχόπουλο – Δαναός

Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.

Μιχαλόπουλος, Λιανός, Καμάι

Μιλτιάδης - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Κομπιλίρης, Αντωνόπουλος, Τσίρμπας

Κυριακή

Στενωσιά - ΑΕ Λογγάς

Γήπεδο Σουληναρίου, 11 π.μ.

Τσουλάκος, Τζεμαλάι, Μιχαλόπουλος

Καλλιθέα - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Τάγαρης, Καραμπέτσος

Δευτέρα 21 Οκτωβρίου

Εθνικός Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3.30 μ.μ.

Τζεμαλάι, Μπασιλάρης, Π. Νικολόπουλος

Ρεπό: Πράσινα Πουλιά.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ