Τρίτη, 22 Οκτώβριος 2019 13:13

Μεγάλο ματς απόψε ο Ολυμπιακός με Μπάγερν Μονάχου

Γράφτηκε από τον

Η τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League ξεκινά σήμερα με τον Ολυμπιακό να αντιμετωπίζει την Μπάγερν στο Φάληρο. Ενα βαθμό σε δύο ματς έχουν οι Πειραιώτες ενώ δύο νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις μετρά η Μπάγερν.

Οσον αφορά το υπόλοιπο πρόγραμμα, το παιχνίδι της Ρεάλ Μαδρίτης στην Κωνσταντινούπολη απέναντι στη Γαλατάσαραϊ μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί και ως "τελικός" για την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν που έχει μόλις 1 βαθμό μετά από τους δυο πρώτους αγώνες ενώ έρχεται και από την πρώτη εφετινή της ήττα στη La Liga - το 1-0 από τη Μαγιόρκα.

Η Παρί πηγαίνει στο "Γιαν Μπρεϊντέλ Στάντιον" για να αντιμετωπίσει την εξαιρετική, εφέτος, Κλαμπ Μπριζ, η Σίτι περιμένει την Αταλάντα για ένα ακόμη φεστιβάλ γκολ ενώ ο Άγιαξ, τέλος, έχει το πιο δύσκολο έργο καθώς υποδέχεται την ανεβασμένη Τσέλσι του Φρανκ Λάμπαρντ.

Ακόμη, η Σάλτσμπουργκ θα προσπαθήσει να πάρει «εκδίκηση» από τη Νάπολι για τον περυσινό αποκλεισμό της στους "16" του Europa League, η Ιντερ ευελπιστεί να μείνει στο... κόλπο της πρόκρισης καθώς φιλοξενεί την Μπορούσια Ντόρτμουντ ενώ Ατλέτικο Μαδρίτης και Γιουβέντους αναζητούν εντός έδρας νίκες που θα τις φέρουν στο κατώφλι των "16" απέναντι σε Λεβερκούζεν και Λοκομοτίβ Μόσχας, αντίστοιχα.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Κλαμπ Μπριζ - Παρί Σεν Ζερμέν (10 μ.μ.)

Γαλατάσαραϊ - Ρεάλ Μαδρίτης (10 μ.μ.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Παρί Σεν Ζερμέν 6 4-0

2 .Κλαμπ Μπριζ 2 2-2

3. Γαλατάσαραϊ 1 0-1

4. Ρεάλ Μαδρίτης 1 2-5

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός – Μπάγερν (10 μ.μ.)

Τότεναμ - Ερυθρός Αστέρας (10 μ.μ.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μπάγερν Μονάχου 6 10-2

2. Ερυθρός Αστέρας 3 3-4

3. Ολυμπιακός 1 3-5

4. Τότεναμ 1 4-9

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (7.55 μ.μ.)

Μάντσεστερ Σίτι – Αταλάντα (10 μ.μ.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μάντσεστερ Σίτι 6 5-0

2. Σαχτάρ Ντόνετσκ 3 2-4

3. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3 4-2

4. Αταλάντα 0 1-6

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατλέτικο Μαδρίτης – Λεβερκούζεν (7.55 μ.μ.)

Γιουβέντους - Λοκομοτίβ Μόσχας (10 μ.μ.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ατλέτικο Μαδρίτης 4 4-2

2. Γιουβέντους 4 5-2

3. Λοκομοτίβ Μόσχας 3 2-3

4. Μπάγερ Λεβερκούζεν 0 1-5

*** Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου συνεχίζουν στους "16" του Champions League. Η ομάδα που θα τερματίσει στην τρίτη θέση του ομίλου της, συνεχίζει στους "32" του Europa League.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ