Τρίτη, 29 Οκτώβριος 2019 13:28

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Τέσσερις ομάδες ζευγάρωσαν τις νίκες τους

Γράφτηκε από τον
 Με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής.
Ο Μεσσηνιακός στον 1ο όμιλο, ο ΠΑΟΚ στον δεύτερο και η ΑΕ. Λογγάς με το Βλαχόπουλο στον 3ο όμιλο έκαναν το δύο στα δύο και βρίσκονται στην κορυφή.
Ο Μ.Γ.Σ. νίκησε με 3-0 τον Ικαρο, ο ΠΑΟΚ με 5-1 τον Πανευαϊκό, η Α.Ε. Λογγάς με 5-3 το Δαναό και το Βλαχόπουλο με 4-3 τη Θύελλα Παραλίας.
Συνολικά έγιναν 13 αναμετρήσεις το διήμερο 26-27 Οκτωβρίου, αφού αναβλήθηκαν τα ματς του 1ου ομίλου Α.Ο. Φαραί - Δόξα Καλαμάτας και ΑΠΣ Αρις -Αίαντας.
 
1ος όμιλος
 
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(2η αγωνιστική)
Πατίστα - Κεραυνός 4-3
Α.Ο. Φαραί - Δόξα Καλαμάτας αναβλήθηκε
ΑΠΣ Αρις - Αίαντας αναβλήθηκε
Μεσσηνιακός - Ικαρος 3-0
Νέδουσα - Λέικα 2-2
Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)
1.Μεσσηνιακός     4-0    6
2. Πατίστα    5-4    4
3. ΑΠΣ Αρις    1-0    3
4. Ικαρος    1-4    1
-. Νέδουσα    2-2    1
-. Αίαντας    1-1    1
-.Λέικα    2-3    1
-. Αναγέννηση Παραλίας    1-1    1
9. Δόξα Καλαμάτας    0-0    0
-.Α.Ο. Φαραί    0-0    0
-. Κεραυνός    3-5    0
* Δύο αγώνες λιγότερους έχουν Α.Ο. Φαραό, Δόξα Καλαμάτας και ένα ματς λιγότερο ΑΠΣ Αρις, Νέδουσα, Αίαντας και Αναγέννηση Παραλίας.
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ο. Φαραί
Δόξα Καλαμάτας - Λέικα
Αίαντας - Πατίστα
ΑΠΣ Αρις - Μεσσηνιακός
Ικαρος - Νέδουσα
Ρεπό: Κεραυνός
 
2ος όμιλος
 
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(2η αγωνιστική)
Ατρόμητος Πλατύ - Ερμής Καλαμάτας 2-0
Νίκη Πλάτης - Παπαφλέσσας Αμφειας 2-2
Πανευαϊκός - ΠΑΟΚ 1-5
ΠΑΣ Ράχης - Θύελλα Μερόπης 1-1
Διαγόρας Κοπανακίου - Παναθηναϊκός Καλαμάτας 4-1
Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)
1. ΠΑΟΚ    8-1    6
2. Διαγόρας Κοπανακίου    4-1    4
-. Παπαφλέσσας Αμφειας    3-2    4
4. Ατρόμητος Πλατύ    2-1    3
5. Θύελλα Μερόπης    1-1    2
-. Νίκη Πλάτης    5-5    2
7. ΠΑΣ Ράχης    1-1    1
-. Αστέρας Βαλύρας    3-3    1
-.Παναθηναϊκός Καλαμάτας    3-6    1
-. Πανευαϊκός    4-7    1
11. Ερμής Καλαμάτας    0-5    0
* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν ΠΑΣ Ράχης και Αστέρας Βαλύρας
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ - Πανευαϊκός
Αστέρας Βαλύρας - ΠΑΣ Ράχης
Ερμής Καλαμάτας - Νίκη Πλάτης
ΠΑΟΚ - Διαγόρας Κοπανακίου
Θύελλα Μερόπης - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας
 
3ος όμιλος
 
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(2η αγωνιστική)
Ακαδημία Πάμισος - Στενωσιά 0-2
Νέστωρ Πύλου - Καλλιθέα 1-1
Θύελλα Παραλίας - Βλαχόπουλο 3-4
Α.Ε. Λογγάς - Δαναός 5-3
Πράσινα Πουλιά - Μιλτιάδης 4-1
Ρεπό: Εθνικός Καλαμάτας
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 2 αγώνες)
1. Α.Ε. Λογγάς    12-5    6
-. Βλαχόπουλο    5-3    6
3. Νέστωρ Πύλου    3-2    4
-. Καλλιθέα    3-1    4
5. Πράσινα Πουλιά    4-1    3
-. Στενωσιά    4-7    3
-. Ακαδημία Πάμισος    3-2    3
8. Δαναός     3-8    0
-. Θύελλα Παραλίας    3-6    0
-.Εθνικός Καλαμάτας    0-3    0
-.Μιλτιάδης    2-6    0
* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Πράσινα Πουλιά και Εθνικός Καλαμάτας
 
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ε. Λογγάς - Θύελλα Παραλίας
Μιλτιάδης - Καλλιθέα
Δαναός - Ακαδημία Πάμισος
Εθνικός Καλαμάτας - Πράσινα Πουλιά
Βλαχόπουλο - Νέστωρ Πύλου
Ρεπό: Στενωσιά

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ