Τετάρτη, 30 Οκτώβριος 2019 11:26

“ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ”: Ματς πρόκληση με τη Λάρισα σήμερα στο Στάδιο

Γράφτηκε από τον

 

Απέναντι σε μια ομάδα που εντυπωσιάζει στο ξεκίνημα της Super League, η Καλαμάτα θα προσπαθήσει σήμερα να είναι ανταγωνιστική και να πάρει ένα αποτέλεσμα που θα τις δώσει ελπίδες για πρόκριση, εν όψει του επαναληπτικού.

Η “Μαύρη Θύελλα” θα υποδεχθεί στις 3 μ.μ. στο Δημοτικό Στάδιο την Λάρισα για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, σε ένα ματς πρόκληση που αναμένεται να προσελκύσει πολύ κόσμο στο γήπεδο.

Η Λάρισα διανύει μια πολύ καλή σεζόν, με μεγάλα διπλά στη Σούπερ Λίγκα, όπως αυτό με τον Αρη στη Θεσσαλονίκη αλλά και με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, μόλις την περασμένη Κυριακή.

Την ώρα που η Λάρισα κέρδιζε στο ΟΑΚΑ, η Καλαμάτα γνώριζε την πρώτη φετινή επίσημη ήττα της καθώς έχασε με 2-0 από τον Διαγόρα στη Ρόδο πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση, ωστόσο παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League μετά από 5 αγωνιστικές.

Η Καλαμάτα δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα ενώ η Λάρισα έρχεται στην Μεσσηνία χωρίς κάποιους σημαντικούς παίκτες της όπως οι Ουάρντα, Κρίστινσον, Κάτσε, Μόρας, Μπράλιτς, Σεσέροβιτς που ήταν στο βασικό σχήμα στο ματς με τον Παναθηναϊκό.

Οι επαναληπτικοί αγώνες θα γίνουν στις 3-5 Δεκεμβρίου.

Το πρόγραμμα

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων έχουν ως εξής:

Χθες

Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη 2-1

Πανσερραϊκός – Βόλος 1-1

ΠΑΣ Γιάννινα – Βέροια 1-0 

Σήμερα

Ολυμπιακός Βόλου – Πανιώνιος (3 μ.μ.)

Γκορτσίλας, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)

Καλαμάτα – ΑΕΛ (3 μ.μ.)

Μαλούτας, Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας), Τζιουβάρας (Κοζάνης)

Καβάλα – ΟΦΗ (5.15 μ.μ.)

Καραντώνης (Ημαθίας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), Καλύβας (Φθιώτιδας)

Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός (7.30 μ.μ.)

Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), Καρσιώτης (Κορινθίας), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Αύριο

Πλατανιάς – Αστέρας Τρίπολης (3 μ.μ.)

Τσαμούρης (Πειραιά), Σαμοϊλης, Ζέρδας (Αθήνα)

Ιάλυσος – Παναιτωλικός (3 μ.μ.)

Τάσης (Ηπείρου), Πάτρας, Αινάλης (Μακεδονίας)

Αιολικός – Λαμία (5.15 μ.μ.)

Μανούσος (Αργολίδας), Καρατζίκας (Αθηνών), Σπυροπουλος (Αν. Αττικής)

Τρίκαλα – Εργοτέλης (7.30 μ.μ.)

Δραγούσης (Κιλκίς, Κωτούλας (Κιλκίς), Τσακίρης (Δράμας)

* Ο ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ, ο Ατρόμητος και ο Αρης θα συμμετάσχουν στο θεσμό από τη φάση των “16”.

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ