Κυριακή, 03 Νοέμβριος 2019 19:04

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα αποτελέσματα στις τρεις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον

 

Μόνος στην κορυφή της Α’ τοπικής παρέμεινε ο Πάμισος που έμεινε αήττητος στο εκτός έδρας ματς με τον Πανθουριακό (0-0).

Στη 2η θέση είναι η Κορώνη που με μια απίστευτη ανατροπή επικράτησε με 4-3 της Εράνης, η οποία κέρδισε 0-3 στο 20’! Ο Απόλλωνας με 4-0 του Δαλκαφούκη υποχρέωσε τη Μάνη στην πρώτη φετινή της ήττα, ενώ παρθενικές νίκες σημείωσαν ο Τέλλος Αγρας στο Σουληνάρι επί του Τσικλητήρα Πύλου και η Αβία που έκανε την έκπληξη και επικράτησε με 1-0 της Κυπαρισσίας!

Φοβερό ματς έγινε στον Αγιο Νικόλαο Μεσσήνης, όπου Ολυμπιακός Ανάληψης και Σπερχογεία αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το... αγγλικό 3-3!

Στην Α1 τοπική ισόπαλο έληξε το ντέρμπι κορυφής μεταξύ του Ηρακλή Καλαμάτας και του Παπαφλέσσα Χώρας. Ετσι η Χώρα απέκτησε συγκάτοικο στην κορυφή το Δώριο που συνέτριψε με 5-1 εκτός την ΑΕΚ Καλαμάτας. Σημαντικές νίκες σημείωσαν Θύελλα Χαρακοπιού και Ολυμπιακός Καλαμάτας επί Ομόνοιας και Απόλλωνα Πεταλιδίου αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου στις τρεις τοπικές κατηγορίες:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Ακρίτας Κορώνης – Εράνη 4-3

Πανθουριακός – Πάμισος 0-0

Απόλλωνας Καλαμάτας - Α.Ε. Μάνης 4-0

Α.Ε. Αβίας – Κυπαρισσία 1-0

Μεθώνη – Ανδρούσα 1-1

Τσικλητήρας Πύλου - Τέλλος Αγρας 1-2

Ολυμπιακός Ανάληψης – Σπερχογεία 3-3

Καλό Νερό - Εθνικός Μελιγαλά 0-0

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Αστέρας Αρφαρών 1-4

Πανιώνιος Καλαμάτας - Νέος Αρις 0-2

Χανδριναϊκός - Α.Ο. Φυτειάς 2-2

Ηρακλής Καλαμάτας - Παπαφλέσσας Χώρας 1-1

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Απόλλωνας Πεταλιδίου 2-0

ΑΕΚ Καλαμάτας – Δώριο 1-5

Θύελλα Χαρακοπιού – Ομόνοια 2-0

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ο. Φαραί 6-0

Ικαρος – Νέδουσα 2-4

Αίαντας – Πατίστα 0-2

ΑΠΣ Αρις – Μεσσηνιακός 2-2

Δόξα Καλαμάτας – Λέικα 3-0

 

2ος όμιλος

Ατρόμητος Πλατύ – Πανευαϊκός 6-1

Ερμής Καλαμάτας - Νίκη Πλάτης 2-1

Αστέρας Βαλύρας - ΠΑΣ Ράχης 0-5

ΠΑΟΚ - Διαγόρας Κοπανακίου 0-4

Θύελλα Μερόπης - Παναθηναϊκός Καλαμάτας 5-2

 

3ος όμιλος

Α.Ε. Λογγάς - Θύελλα Παραλίας 6-0

Μιλτιάδης – Καλλιθέα 0-6

Δαναός - Ακαδημία Πάμισος 3-1

Βλαχόπουλο - Νέστωρ Πύλου 9-0

Εθνικός Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά 0-3 (α.α.)

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ