Τρίτη, 05 Νοέμβριος 2019 15:37

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Το 3 στα 3 έκαναν Λογγά και Βλαχόπουλο, ανέβηκε κορυφή το Κοπανάκι

Γράφτηκε από τον

 

Με εντυπωσιακές νίκες συνέχισαν στην 3η αγωνιστική της Β’ τοπικής Μεσσηνίας η Α.Ε. Λογγάς και το Βλαχόπουλο.

Η πρώτη νίκησε με 6-0 τη Θύελλα Παραλίας και το Βλαχόπουλο με 9-0 το Νέστορα Πύλου. Χθες πάντως το Βλαχόπουλο ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας με τον προπονητή Αργύρη Τσιγάρο, ο οποίος είχε αντικαταστήσει το Γιώργο Λάζαρη. Νέος προπονητής του Βλαχόπουλου είναι ο Δημήτρης Λίτσας

Ετσι συνεχίζουν να συγκατοικούν στο ρετιρέ της βαθμολογίας του τρίτου ομίλου και είναι οι μόνες σε όλη τη Β’ τοπική που μετρούν το απόλυτο.

Στον 1ο όμιλο ο Μεσσηνιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον ΑΠΣ Αρι και έτσι ο Πατίστα που νίκησε με 2-0 τον Αίαντα τον έπιασε στην πρώτη θέση. Μεσσηνιακός και Πατίστα έχουν από 7 βαθμούς.

Στον δεύτερο όμιλο ο Διαγόρας Κοπανακίου νίκησε τον ΠΑΟΚ με το ευρύ 4-0 και μάλιστα εκτός έδρας και με 7 βαθμούς φιγουράρει στην πρώτη θέση, αφήνοντας δεύτερο τον ΠΑΟΚ, ο οποίος με 6 βαθμούς ισοβαθμεί με τον Ατρόμητο Πλατύ, που νίκησε εύκολα με 6-1 τον Πανευαϊκό.

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(3η αγωνιστική)

Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ο. Φαραί 6-0

Δόξα Καλαμάτας – Λέικα 3-0

Αίαντας – Πατίστα 0-2

ΑΠΣ Αρις – Μεσσηνιακός 2-2

Ικαρος – Νέδουσα 2-4

Ρεπό: Κεραυνός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. Μεσσηνιακός 6-2 7

-. Πατίστα 7-4 7

3. Νέδουσα 6-4 5

4. Αναγέννηση Παραλίας 7-1 4

-. Δόξα Καλαμάτας 3-0 4

-. ΑΠΣ Αρις 3-2 4

7. Ικαρος 3-8 1

--. Αίαντας 1-3 1

-.Λέικα 2-6 1

10. Κεραυνός 3-5 0

-. A.O. Φαραί 0-6 0

* Δύο αγώνες λιγότερους έχουν Α.Ο. Φαραί και ένα ματς λιγότερο ΑΠΣ Αρις, Δόξα Καλαμάτας Αίαντας, Αναγέννηση Παραλίας και Κεραυνός.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πατίστα – Μεσσηνιακός

Νέδουσα – ΑΠΣ Αρις

Α.Ο. Φαραί – Κεραυνός

Λέικα – Ικαρος

Αναγέννηση Παραλίας – Δόξα Καλαμάτας

Ρεπό: Αίαντας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(3η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πλατύ – Πανευαϊκός 6-1

Αστέρας Βαλύρας - ΠΑΣ Ράχης 0-5

Ερμής Καλαμάτας - Νίκη Πλάτης 2-1

ΠΑΟΚ - Διαγόρας Κοπανακίου 0-4

Θύελλα Μερόπης - Παναθηναϊκός Καλαμάτας 5-2

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. Διαγόρας Κοπανακίου 8-1 7

2. Ατρόμητος Πλατύ 12-2 6

-. ΠΑΟΚ 8-5 6

4. Θύελλα Μερόπης 6-3 5

5. Παπαφλέσσας Αμφειας 3-2 4

-. ΠΑΣ Ράχης 5-1 4

7. Ερμής Καλαμάτας 2-6 3

8. Νίκη Πλάτης 6-7 2

9 Αστέρας Βαλύρας 3-8 1

-.Παναθηναϊκός Καλαμάτας 5-11 1

-. Πανευαϊκός 5-13 1

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν ΠΑΣ Ράχης, Αστέρας Βαλύρας και Παπαφλέσσας Αμφειας

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νίκη Πλάτης – Πανευαϊκός

Διαγόρας Κοπανακίου – Ατρόμητος Πλατύ

ΠΑΣ Ράχης – Παπαφλέσσας Αμφειας

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – ΠΑΟΚ

Αστέρας Βαλύρας – Θύελλα Μερόπης

Ρεπό: Ερμής Καλαμάτας

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(3η αγωνιστική)

Α.Ε. Λογγάς - Θύελλα Παραλίας 6-0

Μιλτιάδης – Καλλιθέα 0-6

Δαναός - Ακαδημία Πάμισος 3-1

Εθνικός Καλαμάτας - Πράσινα Πουλιά 0-3 (α.α.)

Βλαχόπουλο - Νέστωρ Πύλου 9-0

Ρεπό: Στενωσιά

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. Βλαχόπουλο 14-3 9

-. Α.Ε. Λογγάς 18-5 9

3. Καλλιθέα 9-1 7

4. Πράσινα Πουλιά 7-1 6

5. Νέστωρ Πύλου 3-11 4

6. Στενωσιά 4-7 3

-. Ακαδημία Πάμισος 4-5 3

-. Δαναός 6-9 3

9. Θύελλα Παραλίας 3-12 0

-.Εθνικός Καλαμάτας 0-6 0

-.Μιλτιάδης 2-12 0

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Πράσινα Πουλιά, Εθνικός Καλαμάτας και Στενωσιά.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ακαδημία Πάμισος – Θύελλα Παραλίας

Νέστωρ Πύλου – Α.Ε. Λογγάς

Πράσινα Πουλιά – Στενωσιά

Καλλιθέα – Βλαχόπουλο

Εθνικός Καλαμάτας – Μιλτιάδης

Ρεπό: Δαναός

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ