Πέμπτη, 14 Νοέμβριος 2019 15:01

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Φουλ αγωνιστική δράση στις τρεις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον

 

 

Ούτε το προσεχές Σαββατοκύριακο θα διεξαχθούν επίσημοι αγώνες στο γήπεδο “Π. Μπαχράμης”!

Παρότι η ενημέρωση από τον Δήμο Καλαμάτας ήταν πως το γήπεδο πληρούσε όλες τις προϋποθέσεις και είχε πάρει την έγκριση από τη Fifa (πραγματοποιήθηκε αλλαγή του πλαστικού τάπητα), εν τέλει δεν δόθηκε το τελικό ΟΚ προκειμένου να ορίσει εκεί παιχνίδια η ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Ούτε αυτό το Σαββατοκύριακο ορίστηκαν παιχνίδια στο "Π. Μπαχράμης"

Αποτέλεσμα όλων αυτών είναι για μια ακόμη αγωνιστική, αρκετές ομάδες να συνεχίζουν να ταλαιπωρούνται και να δίνουν αγώνες μακριά από τη φυσική τους έδρα.

Οσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι στο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Α’ τοπικής ξεχωρίζει το ντέρμπι Κυπαρισσία – Πάμισος που θα διεξαχθεί την Κυριακή.

Στην Α1 τοπική τρία ματς θα διεξαχθούν Σάββατο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής και τέσσερα Κυριακή.

Το πιο ενδιαφέρον ματς θα γίνει την Κυριακή στη Χώρα, με τον τοπικό Παπαφλέσσα να φιλοξενεί το Δώριο σε ένα ντέρμπι κορυφής.

Τέλος, συνεχίζεται και η Β’ τοπική με πρόγραμμα και στους τρεις ομίλους

και τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στις τρεις τοπικές κατηγορίες:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

8η αγωνιστική

Σάββατο 16/11

Πανθουριακός – Α.Ε. Μάνης

Γήπεδο ΕΠΣΜ Κορδία

Τσικλητήρας Πύλου - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Πύλου

Κυριακή 17/11

Ανδρούσα – Εράνη

Γήπεδο Ανδρούσας

Κυπαρισσία – Πάμισος

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Ακρίτας Κορώνης – Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Κορώνης

Α.Ε. Αβίας – Σπερχογεία

Γήπεδο Κάμπου

Μεθώνη - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Μεθώνης

Ολυμπιακός Ανάληψης - Καλό Νερό

Γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης

*Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

7η αγωνιστική

Σάββατο 16/11

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Νέος Αρις

Γήπεδο Κυπαρισσίας

ΑΕΚ Καλαμάτας - Πανιώνιος Καλαμάτας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων)

Χανδριναϊκός - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Σουληναρίου

Κυριακή 17/11

Αστέρας Αρφαρών - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Αρφαρών

Παπαφλέσσας Χώρας – Δώριο

Γήπεδο Χώρας

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Α.Ο. Φυτειάς

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Ηρακλής Καλαμάτας – Ομόνοια

Γήπεδο Ασπροχώματος

*Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

5η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο 16/11

ΑΠΣ Αρις – Λέικα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Δόξα Καλαμάτας – Ικαρος

Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Κυριακή 17/11

Πατίστα – Νέδουσα

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων), 11.30 π.μ.

Κεραυνός – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων), 3 μ.μ.

Δευτέρα 18/11

Αίαντας – Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων), 3.15 μ.μ.

Ρεπό: Μεσσηνιακός

 

2ος όμιλος

Σάββατο 16/11

Νίκη Πλάτης – Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Νέο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Κυριακή 17/11

Ερμής Καλαμάτας – ΠΑΣ Ράχης

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Παπαφλέσσας Αμφειας – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Θύελλα Μερόπης – ΠΑΟΚ

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Ρεπό: Πανευαϊκός

 

3ος όμιλος

Σάββατο 16/11

Ακαδημία Πάμισος – Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Α.Ε. Λογγάς – Καλλιθέα

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Μιλτιάδης – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Κυριακή 17/11

Δαναός – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο ΕΠΣΜ Κορδία, 3 μ.μ.

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας.

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ