Κυριακή, 17 Νοέμβριος 2019 16:53

Κατρακύλα δίχως φρένο για την Καλαμάτα, έχασε και από την Καβάλα των 10 παικτών

Κατρακύλα δίχως φρένο για την... Καλαμάτα. Η "Μαύρη Θύελλα" ηττήθηκε πριν από λίγο για 4η σερί αγωνιστική με 2-1 από την Καβάλα, αυτή τη φορά με απίστευτο τρόπο.

Και αυτό γιατί από το 22' ήταν μπροστά στο σκορ με γκολ του Αλεξόπουλου και στο 40' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αυστηρής αποβολής του Παπαστεριανού. Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα όμως η Καλαμάτα όχι μόνο δεν τελείωσε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν πήρε ούτε το βαθμό. Η Καβάλα με ψυχή και πάθος πέτυχε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήρε μια τεράστια νίκη. Ο Β. Παπαδόπουλος στο 80' ισοφάρισε σε 1-1 και στο 88' ο Μαρκόπουλος με ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ με ανάποδο ψαλίδι ολοκλήρωσε την ανατροπή. Πλέον η Καλαμάτα απομακρύνθηκε περισσότερο από τις πρώτες θέσεις της Football League και αναμένονται εξελίξεις....