Τρίτη, 19 Νοέμβριος 2019 12:08

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Πατίστα, Κοπανάκι και Λογγά στην κορυφή των ομίλων

Γράφτηκε από τον

 

Μόνος στο ρετιρέ του 1ου ομίλου της Β’ τοπικής είναι ο Πατίστα (φωτό) μετά το πέρας της 5ης αγωνιστικής.

Η καλαματιανή ομάδα νίκησε με 4-1 τη Νέδουσα και εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ο Μεσσηνιακός είχε ρεπό. Ετσι με 11 βαθμούς οδηγεί την κούρσα και ακολουθούν με 10 βαθμούς η Αναγέννηση Παραλίας και η Δόξα Καλαμάτας που νίκησαν Κεραυνό και Ικαρο, αντίστοιχα.

Σον δεύτερο όμιλο ο Διαγόρας Κοπανακίου επικράτησε εκτός έδρας με 5-0 της Νίκης Πλάτης και συνεχίζει στην κορυφή.

Στη δεύτερη θέση ανέβηκε η Θύελλα Μερόπης έπειτα από τη νίκη με το εντυπωσιακό 5-0 επί του ΠΑΟΚ Καλαμάτας, που υποχώρησε στην 4η θέση. Τον ΠΑΟΚ ξεπέρασε ο ΠΑΣ Ράχης (3-2 τον Ερμή).

Στον τρίτο όμιλο η Α.Ε. Λογγάς έκανε το πέντε στα πέντε απέναντι στην Καλλιθέα (2-0) και ξέφυγε πέντε βαθμούς από το Βλαχόπουλο που γνώρισε την ήττα με 1-0 από το Μιλτιάδη.

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Αίαντας – Α.Ο. Φαραί 3-0

Κεραυνός – Αναγέννηση Παραλίας 1-2

Δόξα Καλαμάτας – Ικαρος 3-0

ΑΠΣ Αρις – Λέικα 2-2

Πατίστα – Νέδουσα 4-1

Ρεπό: Μεσσηνιακός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Πατίστα 13-7 11

2. Αναγέννηση Παραλίας 12-3 10

-.Δόξα Καλαμάτας 10-3 10

4. ΑΠΣ Αρις 9-7 9

5. Μεσσηνιακός 8-4 8

6. Αίαντας 7-6 6

7. Λέικα 7-9 5

-. Νέδουσα 7-9 5

9. Κεραυνός 6-7 3

10. Ικαρος 4-14 1

11. A.O. Φαραί 0-14 0

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Α.Ο. Φαραί, Αναγέννηση Παραλίας, Κεραυνός, Αίαντας και Μεσσηνιακός.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ο. Φαραί – Μεσσηνιακός

Λέικα – Πατίστα

Αναγέννηση Παραλίας – Αίαντας

Ικαρος – ΑΠΣ Αρις

Κεραυνός – Δόξα Καλαμάτας

Ρεπό: Νέδουσα

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Ερμής Καλαμάτας – ΠΑΣ Ράχης 2-3

Νίκη Πλάτης – Διαγόρας Κοπανακίου 0-5

Ατρόμητος Πλατύ – Παναθηναϊκός Καλαμάτας 2-2

Παπαφλέσσας Αμφειας – Αστέρας Βαλύρας 3-1

Θύελλα Μερόπης – ΠΑΟΚ 4-0

Ρεπό: Πανευαϊκός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Διαγόρας Κοπανακίου 15-1 13

2. Θύελλα Μερόπης 15-5 11

3. ΠΑΣ Ράχης 11-4 10

4. ΠΑΟΚ 10-9 9

5. Ατρόμητος Πλατύ 14-6 7

-. Παπαφλέσσας Αμφειας 7-5 7

7. Νίκη Πλάτης 10-12 5

8. Ερμής Καλαμάτας 4-9 3

9..Παναθηναϊκός Καλαμάτας 7-15 2

10. Αστέρας Βαλύρας 6-16 1

-. Πανευαϊκός 4-17 1

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν ΠΑΣ Ράχης, Αστέρας Βαλύρας, Παπαφλέσσας Αμφειας, Ερμής Καλαμάτας και Πανευαϊκός.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΣ Ράχης – Πανευαϊκός

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Νίκη Πλάτης

Αστέρας Βαλύρας – Ερμής Καλαμάτας

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος Πλατύ

Παπαφλέσσας Αμφειας – Θύελλα Μερόπης

Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου,

 

3ος όμιλος

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Στενωσιά – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α.)

Ακαδημία Πάμισος – Νέστωρ Πύλου 3-1

Α.Ε. Λογγάς – Καλλιθέα 2-0

Μιλτιάδης – Βλαχόπουλο 1-0

Δαναός – Πράσινα Πουλιά 7-1

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Α.Ε. Λογγάς 23-7 15

2. Βλαχόπουλο 17-7 10

3. Πράσινα Πουλιά 13-10 9

4. Καλλιθέα 12-6 8

5 Ακαδημία Πάμισος 9-8 7

6 Δαναός 13-10 6

-. Στενωσιά 9-12 6

-.Μιλτιάδης 6-12 6

9. Νέστωρ Πύλου 6-17 4

10. Θύελλα Παραλίας 5-14 1

11. Εθνικός Καλαμάτας 0-12 0

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Πράσινα Πουλιά, Εθνικός Καλαμάτας, Στενωσιά, Δαναός και Θύελλα Παραλίας.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πράσινα Πουλιά – Θύελλα Παραλίας

Καλλιθέα - Ακαδημία Πάμισος

Εθνικός Καλαμάτας – Δαναός

Βλαχόπουλο – Α.Ε. Λογγάς

Στενωσιά – Μιλτιάδης

Ρεπό: Νέστωρ Πύλου

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ