Πέμπτη, 21 Νοέμβριος 2019 13:31

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Την Κυριακή το ντέρμπι Εράνη – Πάμισος

Γράφτηκε από τον

 

Η 9η αγωνιστική θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο στην Α’ τοπική και στο πρόγραμμα ξεχωρίζει το ντέρμπι ανάμεσα στην Εράνη και τον πρωτοπόρο και αήττητο Πάμισο, που θα γίνει την Κυριακή στις 3 το μεσημέρι στο γήπεδο των Φιλιατρών.

Στην Α1 τοπική θα γίνει η 8η αγωνιστική και στη Β’ τοπική η 6η αγωνιστική και στους τρεις ομίλους.

Στα αξιοσημείωτα ότι η ΕΠΣΜ όρισε, όπως αναμενόταν, αγώνες στο γήπεδο “Π. Μπαχράμης” που ήταν κλειστό για μεγάλο χρονικό διάστημα λόγω της τοποθέτησης νέου τάπητα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

9η αγωνιστική

Σάββατο

Εθνικός Μελιγαλά - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Μελιγαλά

Απόλλωνας Καλαμάτας – Μεθώνη

Γήπεδο Ασπροχώματος

Ολυμπιακός Ανάληψης - Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Μεσσήνης

Κυριακή

Τέλλος Αγρας – Ανδρούσα

Γήπεδο Γαργαλιάνων

Εράνη - Πάμισος

Γήπεδο Φιλιατρών

Σπερχογεία – Κυπαρισσία

Γήπεδο Σπερχογείας

Α.Ε. Μάνης - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Κάμπου

Καλό Νερό - Πανθουριακός

Γήπεδο Κυπαρισσίας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

8η αγωνιστική

Σάββατο

Δώριο - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Δωρίου

Νέος Αρις - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Αριος

Πανιώνιος Καλαμάτας - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Θύελλα Χαρακοπιού - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Κορώνης

Κυριακή

Ομόνοια - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

ΑΕΚ Καλαμάτας – Χανδριναϊκός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Α.Ο. Φυτειάς - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”.

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ. εκτός από το Α.Ο. Φυτειάς – Ηρακλής Καλαμάτας (6 μ.μ.)

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

6η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο

Ικαρος – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3μ.μ.

Κεραυνός – Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Κυριακή

 

Αναγέννηση Παραλίας – Αίαντας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11.30 π.μ.

Α.Ο. Φαραί – Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Δευτέρα

Λέικα – Πατίστα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Ρεπό: Νέδουσα

 

2ος όμιλος

Σάββατο

ΠΑΣ Ράχης – Πανευαϊκός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Κυριακή

Αστέρας Βαλύρας – Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Βαλύρας, 11 π.μ.

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Παπαφλέσσας Αμφειας – Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Νίκη Πλάτης

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11.30 π.μ.

Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Στενωσιά – Μιλτιάδης

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Κυριακή

Πράσινα Πουλιά – Θύελλα Παραλίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11.30 π.μ.

Καλλιθέα - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Βλαχόπουλο – Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Βλαχόπολου, 3 μ.μ.

Ρεπό: Νέστωρ Πύλου.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ