Τετάρτη, 13 Φεβρουάριος 2013 19:50

Σημαντικά ματς για την παραμονή

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο η Α' τοπική, με το πρόγραμμα να έχει αρκετές σημαντικές συναντήσεις όσον αφορά την παραμονή στην κατηγορία.
Με ενδιαφέρον αναμένεται η συνάντηση του Ασπροχώματος με τον Αίαντα, όπως και ο αγώνας της Ομόνοιας με τα Αρφαρά. Η Μεθώνη που καίγεται για βαθμούς παίζει στην Σπερχόγεια ενώ το Πεταλίδι που παίζει το τελευταίο του χαρτί θα υποδεχθεί την ισχυρή Κυπαρισσία. Στην Β' τοπική, οι πρωτοπόροι του 1ου ομίλου (Ανδρούσα και Πανθουριακός) θα παίξουν εκτός έδρας, ενώ στον 2ο όμιλο οι πρωτοπόροι (Κορώνη και Τσικλητήρας Πύλου) θα παίξουν στο γήπεδο τους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Ομόνοια - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3.30 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Αίαντας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6.30 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.

Κυριακή
Τέλλος Αγρας - Δώριο
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.
Σπερχογεία - Μεθώνη
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Κυπαρισσία
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος
Σάββατο
Ατρόμητος Πλατύ - Πανθουριακός
Γήπεδο Πλατύ, 3.30 μ.μ.
Κεραυνός - Παναθηναϊκός Κ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3.30 μ.μ.
Αστέρας Μικρομάνης - Ανδρούσα
Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.
Ενωμένα Σωματεία - Νέος Αρις
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή
Αστέρας Βαλύρας - Μάνεση
Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.
Πανιώνιος - Πατίστα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3.30 μ.μ.

Δευτέρα
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Νίκη Πλάτης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Χανδριναϊκός - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Καλλιθέα
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Στενωσιά
Γήπεοδ Κορώνης, 3.30 μ.μ.
Α.Ε. Λογγάς - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.

Κυριακή
Μιλτιάδης - Ηρακλής Κ.
Γήπεδο Πύργου Τριφυλλίας, 3.30 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.

Δευτέρα
Δόξα Κ. - Χατζή
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3.30 μ.μ.


Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Κοπανάκι - Καλό Νερό
Γήπεδο Κοπανακίου, 3.30 μ.μ.
Διόδια - Δημάκειος
Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή
Θησέας - Πανευαϊκός
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 1 μ.μ.
Αμφεια - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο Αμφειας, 3.30 μ.μ.

2ος όμιλος

Κυριακή
Ερμής - Αναγέννηση
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.
ΑΕΚ Κ. - Αρις Κ.
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 10 π.μ.
ΠΑΟΚ - Αιθαία
Γήπεδο Σπερχογείας, 12 μ.
Βέργα - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3.30 μ.μ.
Δαναός - Α.Ε. Μάνης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.μ.

Δευτέρα
Ικαρος - Αμφιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 7 μ.μ.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σάββατο

1ος όμιλος
Αβία - Ομόνοια
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Αίας - Σπερχόγεια
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.
Δαναός - ΑΕ Μάνης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.μ.

2ος όμιλος
Δόξα - Φαραί
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9 π.μ.
Απόλλωνας - Ολυμπιακός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 9 π.μ.
Πράσινα Πουλιά - Πάμισος
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.

3ος όμιλος
Αρφαρά - Διαβολίτσι
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Θησέας
Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.

4ος όμιλος
Τέλλος Άγρας - Μιλτιάδης
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Εράνη - Κυπαρισσία
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

5ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.
Μεθώνη - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ