Σάββατο, 23 Νοέμβριος 2019 14:24

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Ντέρμπι κορυφής στον 3ο όμιλο

Γράφτηκε από τον

 

Με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους θα συνεχιστεί αυτό το τριήμερο το πρωτάθλημα της Β’ τοπικής.

Στο πρόγραμμα ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής στον τρίτο όμιλο ανάμεσα στο δεύτερο Βλαχόπουλο και την πρώτη Α.Ε. Λογγάς, που θα γίνει την Κυριακή στο γήπεδο του Βλαχόπουλου.
Οι γηπεδούχοι έχουν 10 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι 15, μετρώντας το απόλυτο και με νίκη ή ισοπαλία θα αποκτήσουν ξεκάθαρο προβάδισμα για την άνοδο. Το Βλαχόπουλο θέλει μόνο νίκη για να μην χάσει από νωρίς το... τρένο.
Στον πρώτο όμιλο στην κορυφή με 11 βαθμούς είναι ο Πατίστα, που θα παίξει τη Δευτέρα στο “Γ. Λουκαρέας” με τα Λέικα. Ο Διαγόρας Κοπανακίου που οδηγεί την κούρσα στον δεύτερο όμιλο έχει ρεπό και έτσι η δεύτερη Θυελλα Μερόπης αν κερδίσει εκτός τον Παπαφλέσσα Αμφειας θα ανέβει στην κορυφή.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Ικαρος – ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3μ.μ.
Κουρτέσης, Γάκης, Μπαρδής
Κεραυνός – Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Ε. Τσαούση, Γαϊτάνης

Κυριακή

Αναγέννηση Παραλίας – Αίαντας
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11.30 π.μ.
Τσουλάκος, Γιαννέτσος, Καραμπέτσος
Α.Ο. Φαραί – Μεσσηνιακός
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.
Γκούμας, Κυριόπουλος, Μιχαλόπουλος

Δευτέρα

Λέικα – Πατίστα
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Τσοπανάκης, Αράπης
Ρεπό: Νέδουσα


2ος όμιλος

Σάββατο

ΠΑΣ Ράχης – Πανευαϊκός
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.
Σταυρόπουλος, Μιχαλόπουλος, Μπασιλάρης

Κυριακή

Αστέρας Βαλύρας – Ερμής Καλαμάτας
Γήπεδο Βαλύρας, 11 π.μ.
Κομπιλίρης, Λιανός, Ε. Τσαούση
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Καρβούνης, Σ. Τσαούση, Κυριόπουλος
Παπαφλέσσας Αμφειας – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Σκόρδος, Ρηγόπουλος, Βανικιώτης
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Νίκη Πλάτης
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11.30 π.μ
Σταυρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Χαλκιαδάκη
Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου,

3ος όμιλος

Σάββατο

Στενωσιά – Μιλτιάδης
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Η. Μπουρίκας, Γιαννέτσος, Ταβουλαρέας

Κυριακή

Πράσινα Πουλιά – Θύελλα Παραλίας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11.30 π.μ.
Ζαρακοβίτης, Νικολόπουλος, Μαλαπάνη
Καλλιθέα - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Κομπιλίρης, Γαϊτάνης, Καραμπέτσος
Βλαχόπουλο – Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο Βλαχόπολου, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Ταβουλαρέας, Π. Νικολόπουλος
Ρεπό: Νέστωρ Πύλου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ