Σάββατο, 30 Νοέμβριος 2019 12:59

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Ντέρμπι πρωτοπόρων στο δεύτερο όμιλο

Γράφτηκε από τον

 

Η 7η αγωνιστική και στους τρεις ομίλους θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο στη Β' τοπική Μεσσηνίας.

Μάλιστα στο δεύτερο όμιλο οι τέσσερις πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα θα αναμετρηθούν μεταξύ τους. Συγκεκριμένα ο Διαγόρας Κοπανακίου θα υποδεχτεί τον ΠΑΣ Ράχης και η Θύελλα Μερόπης τον Ατρόμητο Πλατύ.

Διαγόρας Κοπανακίου και ΠΑΣ Ράχης έχουν από 13 βαθμούς και συγκατοικούν στο ρετιρέ της βαθμολογίας. Η Θύελλα Μερόπης έχει 12 βαθμούς και ο Ατρόμητος 10. Και τα δύο ντέρμπι σε Κοπανάκι, Μελιγαλά, θα διεξαχθούν την Κυριακή στις 3 το μεσημέρι.

Μονομαχίες πρωτοπόρων έχουμε και στον πρώτο όμιλο, με τη διαφορά ότι αφορούν τις ομάδες που βρίσκονται από την 2η έως την 5η θέση.

Αναγέννηση και Δόξα με 13 βαθμούς ισοβαθμούν στη 2η θέση και ακολουθούν με 12 ο ΑΠΣ Αρις και με 9 ο Μεσσηνιακός.

Αυτή την αγωνιστική ο Μεσσηνιακός θα παίξει με την Αναγέννηση Παραλίας και η Δόξα Καλαμάτας με τον ΑΠΣ Αρις.

Οσο για τον πρωτοπόρο Πατίστα (14 βαθμούς) θα αναμετρηθεί με τον ουραγό (1 βαθμό) Ικαρο και θέλει τη νίκη για να μείνει στην κορυφή.

Στον τρίτο όμιλο η Α.Ε. Λογγάς που έχει κάνει το 6 στα 6 θα φιλοξενηθεί από το Μιλτιάδη (7 βαθμοί). Η δεύτερη Καλλιθέα (11 βαθμοί) έχει ρεπό, ενώ το Βλαχόπουλο και τα Πράσινα Πουλιά που ακολουθούν με 10 βαθμούς αγωνίζονται εκτός έδρας.

Το Βλαχόπουλο στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου Μεσσήνης με την Ακαδημία Πάμισος και τα Πράσινα Πουλιά στην Πύλο με το Νέστορα. Να σημειωθεί ότι αναβλήθηκε ο αγώνας Δαναός – Στενωσιά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

Σάββατο

Μεσσηνιακός – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Μεσσηνιακού

Η. Νικολόπουλος, Γάκης, Μπασιλάρης

Πατίστα – Ικαρος

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Γεωργαντάς, Μπαρδής, Τάγαρης

Δόξα Καλαμάτας – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Καρβούνης, Βανικιώτης, Η. Μπουρίκας

Νέδουσα – Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Τσουλάκος, Γαϊτάνης, Ε. Τσαούση

Κυριακή

Αίαντας – Κεραυνός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Κασκάνης, Βανικιώτης, Καραμπέτσος

Ρεπό: Λέικα

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι εκτός από το Νέδουσα – Α.Ο. Φαραί (6 μ.μ.)

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Πανευαϊκός – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Ανδρούσας

Ζαρακοβίτης, Διακουμάκος, Χ. Μπουρίκας

Νίκη Πλάτης – ΠΑΟΚ

Γήπεδο Φιλιατρών

Κομπιλίρης, Καραμπέτσος, Σταυρόπουλος

Κυριακή

Ερμής Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Γεωργαντάς, Σ. Τσαούση, Κασκάνης

Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΣ Ράχης

Γήπεδο Κοπανακίου

Σταυρόπουλος, Μπασιλάρης, Βοσνάκης

Θύελλα Μερόπης – Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Μελιγαλά

Αράπης, Α. Μιχαλόπουλος, Χαλκιαδάκη

Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλαμάτας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι εκτός από το Ερμής Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Αμφειας (11 π.μ.)

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Νέστωρ Πύλου – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Πύλου

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Α. Μιχαλόπουλος

Ακαδημία Πάμισος – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης

Ψηλοπαναγιώτης, Ταβουλαρέας, Σ. Τσαούση

Μιλτιάδης – Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας

Σκόρδος, Σωτηρόπουλος, Τζεμαλάι

Θύελλα Παραλίας – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Καλλιθέα

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι εκτός από το Δαναός – Στενωσιά (11.30 π.μ.)

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ