Τρίτη, 03 Δεκέμβριος 2019 14:15

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Ανέβηκε κορυφή ο ΠΑΣ Ράχης - 7 στα 7 για την Α.Ε. Λογγάς

Γράφτηκε από τον

 

Ο ΠΑΣ Ράχης ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι του δευτέρου ομίλου της Β’ τοπικής με τον Διαγόρα Κοπανακίου, καθώς επικράτησε με 2-1 και μάλιστα εκτός έδρας.

Ετσι ανέβηκε στην κορυφή, ενώ ο Διαγόρας υποχώρησε στην τρίτη θέση. Στη δεύτερη θέση είναι πλέον η Θύελλα Μερόπης, που νίκησε με 4-3 τον Ατρόμητο Πλατύ. Ο ΠΑΣ Ράχης έχει 16 βαθμούς, η Θύελλα 15 και ο Διαγόρας 13.

Στον πρώτο όμιλο ο Πατίστα νίκησε με 5-1 τον Ικαρο και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα έχοντας 17 βαθμούς. Ακολουθούν με 16 βαθμούς η Αναγέννηση Παραλίας και η Δόξα Καλαμάτας που νίκησαν Μεσσηνιακό (3-2) και ΑΠΣ Αρι (2-0), αντίστοιχα.

Στον τρίτο όμιλο, η Α.Ε. Λογγάς έκανε το εφτά στα εφτά (5-0 τον Μιλτιάδη) και αύξησε τη διαφορά από τη 2η θέση, στην οποία βρίσκονται πλέον τα Πράσινα Πουλιά με 13 βαθμούς (2-1 το Νέστορα Πύλου).

Αναλυτικά η ταυτότητα της 7ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους έχει ως εξής:

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(7η αγωνιστική)

Νέδουσα – Α.Ο. Φαραί 3-0

Πατίστα – Ικαρος 5-1

Αίαντας – Κεραυνός 2-2

Δόξα Καλαμάτας – ΑΠΣ Αρις 2-0

Μεσσηνιακός – Αναγέννηση Παραλίας 2-3

Ρεπό: Λέικα

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 7 αγώνες)

1. Πατίστα 21-8 17

2. Αναγέννηση Παραλίας 19-6 16

-.Δόξα Καλαμάτας 13-3 16

4. ΑΠΣ Αρις 12-9 12

5. Μεσσηνιακός 11-8 9

6. Νέδουσα 10-9 8

7. Αίαντας 12-12 6

8. Λέικα 7-12 5

9. Κεραυνός 8-10 4

10. Ικαρος 5-22 1

-. A.O. Φαραί 1-18 1

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Α.Ο. Φαραί, Αναγέννηση Παραλίας, Κεραυνός, Αίαντας, Μεσσηνιακός, Νέδουσα και Λέικα.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέικα – Α.Ο. Φαραί

Αναγέννηση Παραλίας – Νέδουσα

Κεραυνός – Μεσσηνιακός

ΑΠΣ Αρις – Πατίστα

Αίαντας – Δόξα Καλαμάτας

Ρεπό: Iκαρος

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(7η αγωνιστική)

Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΣ Ράχης 1-2

Πανευαϊκός – Αστέρας Βαλύρας 2-1

Νίκη Πλάτης – ΠΑΟΚ 1-2

Ερμής Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Αμφειας 1-2

Θύελλα Μερόπης – Ατρόμητος Πλατύ 4-3

Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλαμάτας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 7 αγώνες)

1. ΠΑΣ Ράχης 18-5 16

2. Θύελλα Μερόπης 20-10 15

3. Διαγόρας Κοπανακίου 16-3 13

4. ΠΑΟΚ 13-15 12

5. Παπαφλέσσας Αμφειας 10-7 11

6. Ατρόμητος Πλατύ 22-11 10

7. Ερμής Καλαμάτας 10-11 6

8..Παναθηναϊκός Καλαμάτας 10-15 5

-. Νίκη Πλάτης 11-17 5

10. Πανευαϊκός 6-23 4

11. Αστέρας Βαλύρας 7-23 1

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν ΠΑΣ Ράχης, Αστέρας Βαλύρας, Παπαφλέσσας Αμφειας, Ερμής Καλαμάτας, Πανευαϊκός, Διαγόρας Κοπανακίου και Παναθηναϊκός Καλαμάτας.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – ΠΑΣ Ράχης

Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου

Παπαφλέσσας Αμφειας - Πανευαϊκός

Ατρόμητος Πλατύ – Νίκη Πλάτης

Ερμής Καλαμάτας – Θύελλα Μερόπης

Ρεπό: ΠΑΟΚ

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(7η αγωνιστική)

Νέστωρ Πύλου – Πράσινα Πουλιά 1-2

Θύελλα Παραλίας – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α)

Ακαδημία Πάμισος – Βλαχόπουλο 3-2

Δαναός – Στενωσιά αναβλήθηκε

Μιλτιάδης – Α.Ε. Λογγάς 0-5

Ρεπό: Καλλιθέα

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 7 αγώνες)

1. Α.Ε. Λογγάς 30-7 21

2. Πράσινα Πουλιά 16-12 13

3. Καλλιθέα 15-7 11

4. Βλαχόπουλο 19-12 10

-. Ακαδημία Πάμισος 13-12 10

6. Δαναός 16-10 9

7. Στενωσιά 9-12 7

-.Μιλτιάδης 6-12 7

9. Θύελλα Παραλίας 9-15 5

10. Νέστωρ Πύλου 7-24 4

11. Εθνικός Καλαμάτας 0-18 0

* Δύο αγώνες λιγότερους έχουν Δαναός και Στενωσιά.

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Πράσινα Πουλιά, Εθνικός Καλαμάτας, Θύελλα Παραλίας, Νέστωρ Πύλου και Καλλιθέα.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καλλιθέα – Πράσινα Πουλιά

Εθνικός Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου

Στενωσιά – Θύελλα Παραλίας

Α.Ε. Λογγάς – Ακαδημία Πάμισος

Δαναός – Μιλτιάδης

Ρεπό: Βλαχόπουλο

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ