Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2019 14:22

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής

Γράφτηκε από τον


Η 8η αγωνιστική και στους τρεις ομίλους της Β' τοπικής θα διεξαχθεί αυτό το τριήμερο.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 13 συνολικά παιχνίδια, καθώς ο Νέστωρ Πύλου θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με τον Εθνικό Καλαμάτας που δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα, ενώ ο αγώνας του Παναθηναϊκού Καλαμάτας με τον ΠΑΣ Ράχης ορίστηκε για την προσεχή Τετάρτη στο γήπεδο "Γ. Λουκαρέας".
Ο ΠΑΣ Ράχης με 16 βαθμούς οδηγεί την κούρσα στον δεύτερο όμιλο και ακολουθεί με 15 η Θύελλα Μερόπης, με 13 ο Διαγόρας Κοπανακίου και με 12 ο ΠΑΟΚ Καλαμάτας.
Η Θύελλα Μερόπης θα παίξει την Κυριακή στην Καλαμάτα με τον Ερμή (6 βαθμοί). Ο Διαγόρας θα φιλοξενηθεί σήμερα στη Βαλύρα από τον τοπικό Αστέρα (1 βαθμός), ενώ ο ΠΑΟΚ έχει ρεπό.
Στον πρώτο όμιλο πρώτος με 17 βαθμούς είναι ο Πατίστα και την πρώτη τετράδα συμπληρώνουν η Αναγέννηση Παραλίας, η Δόξα Καλαμάτας (από 16 βαθμούς) και ο ΑΠΣ Αρις (12 βαθμοί). Ο τελευταίος θα αναμετρηθεί με τον Πατίστα τη Δευτέρα στο γήπεδο "Γ. Λουκαρέας".
Η Δόξα παίζει σήμερα στο "Π. Μπαχράμης" με τον Αίαντα (6 βαθμοί) και η Αναγέννηση την Κυριακή με τη Νέδουσα (8 βαθμοί).
Στον τρίτο όμιλο, η Α.Ε. Λογγάς έχει κάνει το 7 στα 7 και φυσικά είναι στην κορυφή. Η πρωτοπόρος θα υποδεχτεί την Ακαδημία Πάμισος (10 βαθμοί, ισοβαθμεί στην 4η θέση με το Βλαχόπουλο).
Τα Πράσινα Πουλιά (13 βαθμοί) που είναι στη 2η θέση θα φιλοξενηθούν από την τρίτη Καλλιθέα (11 βαθμοί), ενώ το Βλαχόπουλο έχει ρεπό.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος


Σάββατο

Αίαντας – Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Λιανός, Μαλαπάνη
Κεραυνός – Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Σκόρδος, Γάκης, Γαϊτάνης

Κυριακή

Λέικα – Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11.30 π.μ.
Τσουλάκος, Γιαννέτσος, Ταβουλαρέας
Αναγέννηση Παραλίας – Νέδουσα
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Ταβουλαρέας, Π. Νικολόπουλος

Δευτέρα
ΑΠΣ Αρις – Πατίστα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Κομπιλίρης, Τσουκάλη, Τάγαρης
Ρεπό: Iκαρος

2ος όμιλος

Σάββατο

Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
Σταυρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Τάγαρης
Ατρόμητος Πλατύ – Νίκη Πλάτης
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Κουρτέσης, Βανικιώτης, Ταβουλαρέας

Κυριακή

Παπαφλέσσας Αμφειας - Πανευαϊκός
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Κασκάνης, Αδαμόπουλος, Ε. Τσαούση
Ερμής Καλαμάτας – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Σταυρόπουλος, Μπασιλάρης, Γαϊτάνης

Τετάρτη

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – ΠΑΣ Ράχης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.15 μ.μ.
(Δεν έχουν οριστεί ακόμα διαιτητές)
Ρεπό: ΠΑΟΚ

3ος όμιλος

Σάββατο

Στενωσιά – Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο Σουληναρίου
Τζεμαλάι, Καραμπέτσος, Μιχαλόπουλος

Κυριακή

Καλλιθέα – Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Καλλιθέας
Ζαρακοβίτης, Καραμπέτσος, Μαλαπάνη
Α.Ε. Λογγάς – Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Λογγάς
Κασκάνης, Μπασιλάρης, Καμάια
Δαναός – Μιλτιάδης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
Ρέκκας, Ε. Τσαούση, Χαλκιαδάκη
Εθνικός Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου (0-3 α.α.)
Ρεπό: Βλαχόπουλο
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ