Σάββατο, 14 Δεκέμβριος 2019 12:23

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Καλαματιανό ντέρμπι κορυφής στον α' όμιλο

Γράφτηκε από τον

Με τις αναμετρήσεις της 9ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους συνεχίζεται αυτό το τριήμερο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής.

Στον πρώτο όμιλο ξεχωρίζει το καλαματιανό ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στη Δόξα και στον Πατίστα που θα γίνει σήμερα στις 6 ν.μ. στο γήπεδο "Π. Μπαχράμης".

Η Δόξα έχει 19 βαθμούς και ισοβαθμεί με την Αναγέννηση Παραλίας στη δεύτερη θέση και ο Πατίστα μ' έναν βαθμό περισσότερο οδηγεί την κούρσα.

Με διπλό οι φιλοξενούμενοι θα μείνουν για μία ακόμα αγωνιστική μόνοι στην κορυφή. Οι γηπεδούχοι με νίκη έχουν την ευκαιρία να ανέβουν στο ρετιρέ. Το ίδιο και η Αναγέννηση Παραλίας (αν δεν νικήσει ο Πατίστα) που παίζει επίσης σήμερα στις 3 μ.μ. στο γήπεδο "Γ. Λουκαρέας" με τα Λέικα που έχουν 8 βαθμούς.

Στον δεύτερο όμιλο ο πρωτοπόρος ΠΑΣ Ράχης (19 βαθμοί) θα υποδεχτεί την Κυριακή το πρωί στο "Γ. Λουκαρέας" τον 5ο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ Καλαμάτας (12 βαθμοί).

Η δεύτερη Θύελλα Μερόπης (18 βαθμοί) παίζει στα Φιλιατρά με τη Νίκη Πλάτης (6 βαθμοί), ενώ ο τρίτος Διαγόρας Κοπανακίου (16 βαθμοί) θα φιλοξενήσει τον 4ο Παπαφλέσσα Αμφειας (14 βαθμοί). Στον τρίτο όμιλο η Α.Ε. Λογγάς που έχει κάνει το 8 στα 8, έχει ρεπό αυτή την αγωνιστική, ενώ η δεύτερη Καλλιθέα θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με τον Εθνικό Καλαμάτα, που δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Λέικα – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Ρέκκας, Μπαρδής, Μιχαλόπουλος

Μεσσηνιακός – Αίαντας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Πλακογιάννης, Παναγιωτόπουλος, Ε. Τσαούση

Δόξα Καλαμάτας – Πατίστα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Σκόρδος, Γεωργαντάς, Μιχαλόπουλος

Κυριακή

Α.Ο. Φαραί – Ικαρος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Αράπης, Χαλκιαδάκη, Χαρμπούτ

Δευτέρα

Νέδουσα – Κεραυνός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Καυκάς, Τσοπανάκης, Μπασιλάρης

Ρεπό: ΑΠΣ Αρις

 

2ος όμιλος

Κυριακή

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Σ. Τσαούση, Αράπης, Π. Νικολόπουλος

ΠΑΣ Ράχης - ΠΑΟΚ

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Καυκάς, Γιαννέτσος, Χ. Μπουρίκας

Πανευαϊκός – Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

Κασκάνης, Ταβουλαρέας, Καραμπέτσος

Διαγόρας Κοπανακίου – Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.

Κομπιλίρης, Ταβουλαρέας, Π. Νικολόπουλος

Νίκη Πλάτης - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Κασκάνης, Καμάι, Βασιλοπούλου

Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Νέστωρ Πύλου – Στενωσιά

Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Χ. Μπουρίκας, Γάκης

Μιλτιάδης – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Καυκάς, Τζεμαλάι, Αντωνόπουλος

Κυριακή

Πράσινα Πουλιά – Βλαχόπουλο

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Τσουλάκος, Κομπιλίρης Ρηγόπουλος

Θύελλα Παραλίας – Δαναός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Σταυρόπουλος, Γαϊτάνης, Ε. Τσαούση

Καλλιθέα - Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Α.Ε. Λογγάς.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ