Πέμπτη, 19 Δεκέμβριος 2019 14:00

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Στον Κάμπο δοκιμάζεται η Κορώνη, σπουδαίο ματς σε Μεθώνη

Γράφτηκε από τον

 

 

Εκτός έδρας δοκιμασία για τον πρωτοπόρο της Α’ τοπικής Ακρίτα Κορώνης, που την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής θα αναμετρηθεί στο γήπεδο του Κάμπου με την Α.Ε. Αβίας.

Οι διώκτες της Απόλλων Καλαμάτας και Πάμισος αντιμετωπίζουν αντίστοιχα το Εθνικό Μελιγαλά (το Σάββατο 21/12) και τον Τσικλητήρα Πύλου (Κυριακή 22/12).

Ο πρωτοπόρος της Α1 τοπικής Παπαφλέσσας Χώρας θα υποδεχτεί την προσεχή Κυριακή τον Χανδριναϊκό σε παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής.

Στη Β’ κατηγορία για τη 10η αγωνιστική, η Δόξα θα αναμετρηθεί εκτός έδρας με το Μεσσηνιακός (1ος όμιλος), ο ΠΑΣ Ράχη θα αντιμετωπίσει στο γήπεδο της Μικρομάνης τον Ατρόμητο Πλατύ (2ος όμιλος) και η Α.Ε. Λογγάς θα υποδεχτεί τα Πράσινα Πουλιά (3ος όμιλος).

Στο πρωτάθλημα Κ16, το προσεχές Σάββατο θα διεξαχθούν και τα τρία παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν το τριήμερο 21, 22 και 23 Δεκεμβρίου σε Α’, Α1, Β’ τοπική και στο πρωτάθλημα Κ16, έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21/12

Απόλλωνας Καλαμάτας - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Ασπροχώματος

Πανθουριακός - Ανδρούσα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ (Κορδίας)

Κυριακή 22/12

Εράνη - Α.Ε. Μάνης

Γήπεδο Φιλιατρών

Καλό Νερό - Σπερχογεία

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Ολυμπιακός Ανάληψης - Τέλλος Αγρας

Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης

Τσικλητήρας Πύλου - Πάμισος

Γήπεδο Σουληναρίου

Μεθώνη - Κυπαρισσία

Γήπεδο Μεθώνης

Α.Ε. Αβίας - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Κάμπου

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21/12

Πανιώνιος Καλαμάτας - Α.Ο. Φυτειάς

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”

Θύελλα Χαρακοπιού - Νέος Αρις

Γήπεδο Κορώνης

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Κυριακή 22/12

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ομόνοια

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Δώριο

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”

Παπαφλέσσας Χώρας - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Χώρας

Ηρακλής Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

* Στις 3 μ.μ. έχουν προγραμματιστεί να αρχίσουν τα παιχνίδια, εκτός από το Ηρακλής Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών που θα ξεκινήσει στις 6 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο21/12

Κεραυνός - Λέικα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Κυριακή 22/12

 ΑΠΣ Αρις - A.O. Φαραί

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Μεσσηνιακός - Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Αίαντας - Νέδουσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Δευτέρα 23/12

Ικαρος - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Ρεπό: Πατίστα

 

2ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Παπαφλέσσας Αμφειας – Παναθηναϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας “Π. Γεωργανάς”, 3 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - ΠΑΣ Ράχη

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Πανευαϊκός - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Κυριακή 22/12

ΠΑΟΚ - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Ερμής - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

 

3ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Στενωσιά - Καλλιθέα

Γήπεδο Σουληναρίου

Θύελλα Παραλίας - Μιλτιάδης

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Κυριακή 22/12

Α.Ε. Λογγάς - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Λογγάς

Δαναός - Νέστωρ Πύλου

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ

* Στις 3 το απόγευμα θα αρχίσουν και τα 4 ματς του 3 ομίλου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ16

Σάββατο 21/12

ΑΠΣ Αρις - Αίας

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Α.Ο. Πατίστα - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 10 π.μ.

Κυπαρισσία - Καλαμάτα

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 12 μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ