Κυριακή, 05 Ιανουάριος 2020 11:19

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Να μπει με το δεξί στο β’ γύρο απέναντι στον πρωτοπόρο Αστέρα Βλαχιώτη

Γράφτηκε από τον

 

Με το δεξί θέλει να ξεκινήσει ο Α.Ο. Διαβολιτσίου τα επίσημα παιχνίδια του στο β’ γύρο του 7ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής.

Η Μεσσηνιακή ομάδα έχει δύσκολη αποστολή αύριο Κυριακή καθώς αντιμετωπίζει τον Αστέρα Βλαχιώτη, εκ των πρωτοπόρων του ομίλου, που παρουσιάζεται αρκετά ισχυρός τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Οπως δήλωσε μεταξύ άλλων ο προπονητής Κώστας Παλαμάρας στο “Notosport”: “Η ομάδα έχει πολύ δουλειά ακόμη ώστε να μπορέσει να πετύχει την παραμονή στην κατηγορία. Για να το πετύχει θέλει νίκες στην έδρα της και ότι όλα τα παιχνίδια του β’ γύρου θα τα αντιμετωπίζει ως τελικούς”.

Αγωνιστικά, ο προπονητής του Α.Ο.Δ. θα περιμένει μέχρι την τελευταία στιγμή για να δει αν θα συμπεριλάβει στην αποστολή για τον αγώνα τους Βασίλη Αθανασόπουλο και Αγγελο Γεωργιόπουλο, οι οποίοι αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών. Από εκεί και πέρα στην ομάδα περιμένουν την ΕΠΟ να εκδώσει τα δελτία των νεοαποκτηθέντων Διονύση Πλαστουργού και Παναγιώτη Ηλιόπουλου, ώστε να αποκτήσουν δικαίωμα συμμετοχής στην αναμέτρηση με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 3 το μεσημέρι και θα το διαιτητεύσει ο Ανδρέας Βλάχος από την ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής. Πρώτος βοηθός είναι η Μαρία Δέτση (ΕΠΣ Αθηνών) και δεύτερος ο Θεόδωρος Γουρνιάς (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής), ενώ παρατηρητής διαιτησίας είναι ο Δήμος Αναστόπουλος (ΕΠΣ Αρκαδίας).

Μεσσήνιοι διαιτητές και παρατηρητές

Την αναμέτρηση Παναργειακός – Ολυμπιακός Ζαχάρως του 7ου ομίλου, ορίστηκε να διευθύνει τριάδα από την ΕΠΣ Μεσσηνίας, ενώ σε δύο αγώνες του ίδιου έχουν οριστεί παρατηρητές επίσης από το νομό μας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 14ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο, οι διαιτητές που θα τους διευθύνουν και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Κυριακή 5/1

ΠΑΟ Βάρδας - Σπάρτη

Σαφαρίκας, Ανδριανός, Παπαδιονυσίου (ΕΠΣ Αχαΐας)

Παρατηρητής: Χρήστος Κότσαρης (ΕΠΣ Μεσσηνίας)

Tσιλιβή - Διαγόρας Βραχνέικων

Κεφίλης (ΕΠΣ Εβρου), Σπηλιώτης, Θεοδωρόπουλος (ΕΠΣ Κορινθίας)

Α.Ο. Διαβολιτσίου - Αστέρας Βλαχιώτη

Βλάχος (ΕΠΣ Αν. Αττικής), Δέτση (ΕΠΣ Αθηνών), Γουρνιάς (ΕΠΣ Αν. Αττικής)

Παναργειακός - Ολυμπιακός Ζαχάρως

Ρέκκας, Καρβούνης, Ηλ. Μπουρίκας (ΕΠΣ Μεσσηνίας)

Θύελλα Πατρών - Ναύπλιο

Αδαμόπουλος, Μπάστας, Πλέσσας (ΕΠΣ Ζακύνθου)

Πανγυθεατικός - Ενωση Ερμιονίδας

Κόκκορης, Βεργέτης, Τσούκας (ΕΠΣ Αρκαδίας)

Παρατηρητής: Δημήτρης Νίκας (ΕΠΣ Μεσσηνίας)

Πανηλειακός - Ζάκυνθος

Καζάνας, Βασιλόπουλος, Μπάκας (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)

* Ολα τα παιχνίδια έχουν οριστεί να αρχίσουν στις 3 το μεσημέρι.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 13 αγώνες)

1. Αστέρας Βλαχιώτη 20-7 28

-. Ναύπλιο 22-11 28

3. Σπάρτη 17-7 25

4. Ενωση Ερμιονίδας 23-17 21

-. Ζάκυνθος 14-13 21

6. Διαγόρας Βραχνέικων 16-15 20

7. Tσιλιβή 24-21 19

8. Α.Ο. Διαβολιτσίου 15-14 18

9. ΠΑΟ Βάρδας14-17 17

10. Θύελλα Πατρών 17-23 16

11. Πανηλειακός 8-15 13

12. Πανγυθεατικός 8-19 10

13. Παναργειακός 5-13 9

14. Ολυμπιακός Ζαχάρως 9-21 8

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ