Τετάρτη, 08 Ιανουάριος 2020 17:30

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εντός έδρας οι πρωτοπόροι της Α’ τοπικής

Γράφτηκε από τον

 

Επιστροφή στη δράση για τις ομάδες των πρωταθλημάτων που διοργανώνει η ΕΠΣΜ, αυτό το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Ιανουαρίου.

Σε ότι αφορά την Α’ τοπική, εντός έδρας αγωνίζονται οι δύο πρωτοπόροι του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής, Απόλλωνας Καλαμάτας και Πάμισος με την Εράνη και τη Μεθώνη αντίστοιχα για την 14η αγωνιστική. Την Κυριακή θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση της φιλόδοξης Κυπαρισσίας με τον Ακρίτα Κορώνης.

Στη Α1 τοπική, το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής γίνεται το προσεχές Σάββατο στο γήπεδο του Πεταλιδίου, εκεί όπου ο δεύτερος της βαθμολογίας Απόλλωνας θα υποδεχτεί τον πρωτοπόρο Παπαφλέσσα Χώρας.

Οι ομάδες που ακολουθούν στην 3η θέση, Θύελλα Χαρακοπιού και Ομόνοια θα υποδεχτούν αντίστοιχα τον Ηρακλή Κυπαρισσίας και τον Πανιώνιο.

Στη Β’ κατηγορία θα γίνουν οι αναμετρήσεις της 11ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους, όπως και στο πρωτάθλημα Κ16.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ - 14η αγωνιστική

Σάββατο

Απόλλωνας Καλαμάτας - Εράνη

Γήπεδο Ασπροχώματος

Σπερχογεία - Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Σπερχογείας “Π. Γεωργανάς”

Κυριακή

Α.Ε. Μάνης - Καλό Νερό

Γήπεδο Κάμπου

Εθνικός Μελιγαλά - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Μελιγαλά

Τέλλος Αγρας - Πανθουριακός

Γήπεδο Γαργαλιάνων

Πάμισος - Μεθώνη

Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης

Ανδρούσα - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Ανδρούσας

Κυπαρισσία - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Κυπαρισσίας

* Ολα τα παιχνίδια θα αρχίσουν στις 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ - 13η αγωνιστική

Σάββατο

Δώριο - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Δωρίου

Κυριακή

Νέος Αρις - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Αριος

Ομόνοια - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας"

Απόλλων Πεταλιδίου - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Πεταλιδίου

Χανδριναϊκός - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Σουληναρίου

Θύελλα Χαρακοπιού - Πανιώνιος

Γήπεδο Κορώνης

Α.Ο. Φυτειάς - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

* Το ματς Α.Ο. Φυτειάς - ΑΕΚ Καλαμάτας θα αρχίσει στις 6 το απόγευμα, ενώ όλα τα υπόλοιπα θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ - 11η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο

Αναγέννηση Παραλίας - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Α.Ο. Πατίστα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Κυριακή

Νέδουσα - Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Α.Ο. Λαιίκων - Αίας

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Ικαρος - Κεραυνός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Ρεπό: Δόξα Καλαμάτας

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Διαγόρας Κοπανακίου - Πανευαϊκός

Γήπεδο Κοπανακίου

Παναθηναϊκός Καλαμάτας- Ερμής

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”

Αστέρας Βαλύρας - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Βαλύρας

Κυριακή

ΠΑΟΚ - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Ασπροχώματος

ΠΑΣ Ράχη - Νίκη Πλάτης

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

Ο αγώνας ΠΑΟΚ - Παπαφλέσσας Αμφειας θα αρχίσει στις 11 το πρωί και οι υπόλοιποι στις 3 μ.μ.

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Νέστωρ Πύλου - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Πύλου

Πράσινα Πουλιά - Ακαδημία Πάμισος

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ

Βλαχόπουλο - Στενωσιά

Γήπεδο Βλαχόπουλου

Κυριακή

Καλλιθέα - Δαναός

Γήπεδο Καλλιθέας

Ρεπό: Μιλτιάδης

* Τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ16 - 11η αγωνιστική

Αστέρας Αρφαρών - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Αρφαρών, 10 π.μ.

Αίας - Καλαμάτα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 10 π.μ.

Α.Ε. Αβίας - Κυπαρισσία

Γήπεδο Κάμπου, 12 μ.

Ρεπό: Α.Ο. Πατίστα

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ