Κυριακή, 12 Ιανουάριος 2020 11:09

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Δύσκολο έργο σήμερα στο Ναύπλιο

Γράφτηκε από τον

 

Τα δύσκολα συνεχίζονται για τον Α.Ο. Διαβολιτσίου, καθώς μετά τον πρωτοπόρο στον 7ο όμιλο της Γ’ εθνικής Αστέρα Βλαχιώτη, θα αναμετρηθεί σήμερα (3 μ.μ.) και με το δεύτερο της βαθμολογίας Ναύπλιο, αυτή τη φορά εκτός έδρας.

Ενα από τα πιο απαιτητικά ματς της σεζόν για τον ΑΟΔ, με δεδομένο ότι οι γηπεδούχοι έχουν κερδίσει όλους τους αγώνες ενώπιον του κοινού τους!

Συγκεκριμένα επικράτησαν με 1-0 της Θύελλας Πατρών, της Βάρδας και της Ζακύνθου, με 2-0 του Ολυμπιακού Ζαχάρως, με 2-1 του Πανηλειακού, με 3-0 του Διαγόρα Βραχνέικων και με 3-1 του Παναργειακού. Επιπλέον θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες ύστερα από την ήττα στην Πάτρα από τη Θύελλα Πατρών, που έριξε την ομάδα από την κορυφή της βαθμολογίας και είχε ως συνέπεια να λυθεί η συνεργασία με τον Αλέξη Μαντζούνη.

Ετσι στον πάγκο θα καθίσει σήμερα Κυριακή ο Τόμι Κίκιλης και θέλει να συνδυάσει με τρίποντο το ντεμπούτο του.

Το Διαβολίτσι, ωστόσο, θα ταξιδέψει με καλή ψυχολογία στο Ναύπλιο, όντας αήττητο από τις 24 Νοεμβρίου όταν έχασε με 1-0 από τον Πανηλειακό στον Πύργο. Εκτοτε μετρά μια νίκη με τη Θύελλα Πατρών (3-1) και τρεις διαδοχικές ισοπαλίες με Σπάρτη (0-0), Βάρδα (2-2) και Αστέρα Βλαχιώτη (0-0) στο πρώτο ματς για το 2020.

Τα παραπάνω αποτελέσματα κρατούν την μεσσηνιακή ομάδα οριακά (στην ισοβαθμία) πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και ενισχύουν την αισιοδοξία για παραμονή, σε συνδυασμό με την μεταγραφική ενίσχυση (Πλαστουργός, Ηλιόπουλος, Εμέκα). Να σημειωθεί ότι εκτός έδρας το Διαβολίτσι μετρά μια νίκη με τον Ολυμπιακό Ζαχάρως, δύο ισοπαλίες με Παναργειακό, Βάρδα και τέσσερις ήττες από Αστέρα Βλαχιώτη, Ζάκυνθο, Τσιλιβή και Πανηλειακό.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

Σπάρτη – Διαγόρας Βραχνέικων

Γήπεδο Σπάρτης, 3 μ.μ.

Τσατσούλης, Καφρίτσας, Μητροφάνης (Αθηνών)

Αστέρας Βλαχιώτη – ΠΑΟ Βάρδας

Γήπεδο Βλαχιώτη, 3 μ.μ.

Φωκάς, Σωτηρόπουλος, Τσούτσης (Αχαϊας)

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Τσιλιβή

Γήπεδο Ζαχάρως, 3 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Τσιλίκας (Μεσσηνίας), Γάτσιος (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Ναύπλιο – Α.Ο. Διαβολιτσίου

Γήπεδο Ναυπλίου, 3 μ.μ.

Κατοίκος, Ισσά, Καλοπίσης (Αθηνών),

Ζάκυνθος – Θύελλα Πατρών

Γήπεδο Μαχαιράδου, 3 μ.μ.

Ρηγόπουλος, Ασημακόπουλος, Λιάπης (Ηλείας)

Πανηλειακός – Πανγυθεατικός

Γήπεδο Πύργου, 3 μ.μ.

Χρονάς, Ζούλης, Τραγούλιας (Αχαϊας)

Ενωση Ερμιονίδας – Παναργειακός

Γήπεδο Κρανιδίου 3μ.μ.

Παναγάκος (Λακωνίας), Βεργέτης, Κύριος (Αρκαδίας)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 14 αγώνες)

1. Αστέρας Βλαχιώτη 20-7 29

2. Ναύπλιο 23-14 28

3. Σπάρτη 18-8 26

4. Ζάκυνθος 15-13 24

5. Tσιλιβή 25-21 22

6. Ενωση Ερμιονίδας 23-18 21

7. Διαγόρας Βραχνέικων 16-16 20

8. Α.Ο. Διαβολιτσίου 15-14 19

-. Θύελλα Πατρών 20-24 19

10. ΠΑΟ Βάρδας15-19 18

11. Πανηλειακός 8-16 13

-. Πανγυθεατικός 9-19 13

13. Παναργειακός 7-15 10

14. Ολυμπιακός Ζαχάρως 11-23 9

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ