Σάββατο, 11 Ιανουάριος 2020 13:39

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Επιστροφή στη δράση με την 11η αγωνιστική

Γράφτηκε από τον

 

Επιστροφή στο πρωτάθλημα για τις ομάδες της Β’ τοπικής μετά τη διακοπή λόγω των εορτών, με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής και τους τρεις ομίλους, αυτό το Σαββατοκύριακο 11 και 12 του μήνα.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα 8 παιχνίδια θα διεξαχθούν σήμερα Σάββατο και τα υπόλοιπα 6 την Κυριακή.

Στον 1ο όμιλο, η πρωτοπόρος Αναγέννηση Παραλίας θα υποδεχτεί σήμερα τον 4ο της βαθμολογίας ΑΠΣ Αρι, όπου θα επιδιώξει να ξεκινήσει το 2020 με νίκη.

Στο 2ο όμιλο, ο ΠΑΣ Ράχη, θα υποδεχτεί αύριο το απόγευμα τη Νίκη Πλάτης και θέλει νίκη ώστε να παραμείνει πρώτος, αλλά και να αυξήσει τη διαφορά από τη δεύτερη Θύελλα Μερόπης, που αυτή την αγωνιστική έχει ρεπό.

Στον 3ο όμιλο, η Α.Ε. Λογγάς που βρίσκεται στην κορυφή με 7 βαθμούς διαφορά, από τη δεύτερη Καλλιθέα, θα πάρει στα χαρτιά τους 3 πόντους, καθώς σύμφωνα με το πρόγραμμα θα έπαιζε με τον Εθνικό Καλαμάτας, που παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και στους τρεις ομίλους και οι διαιτητές που θα τους διευθύνουν έχει ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Αναγέννηση Παραλίας - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Αράπης, Τσουκάλη, Μπαρδής

Α.Ο. Φαραί - Α.Ο. Πατίστα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Πλακογιάννης, Γαϊτάνης, Ταβουλαρέας

Κυριακή

Νέδουσα - Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Σταυρόπουλος, Π. Νικολόπουλος, Γάκης

Α.Ο. Λαιίκων - Αίας

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Τσουλάκος, Ε. Τσαούση, Λιανός

Ικαρος - Κεραυνός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Σερεμέτης, Λιανός, Κουταβάς

Ρεπό: Δόξα Καλαμάτας

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Διαγόρας Κοπανακίου - Πανευαϊκός

Γήπεδο Κοπανακίου

Στ. Τσαούση, Βανικιώτης, Χ. Μπουρίκας

Παναθηναϊκός - Ερμής

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”

Ψηλοπαναγιώτης, Τάγαρης, Κουρτέσης

Αστέρας Βαλύρας - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Βαλύρας

Κουτσαναστάσης, Σταυρόπουλος, Καραμπέτσος

Κυριακή

ΠΑΟΚ - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Ασπροχώματος

Κασκάνης, Αδαμόπουλος, Τσοπανάκης

ΠΑΣ Ράχη - Νίκη Πλάτης

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Κομπιλίρης, Αράπης, Χαλκιαδάκη

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

Ο αγώνας ΠΑΟΚ - Παπαφλέσσας Αμφειας θα αρχίσει στις 11 το πρωί και οι υπόλοιποι στις 3 μ.μ.

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Νέστωρ Πύλου - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Πύλου

Κασκάνης, Κουταβάς, Π. Νικολόπουλος

Πράσινα Πουλιά - Ακαδημία Πάμισος

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ

Σκόρδος, Γ. Μιχαλόπουλος, Α. Μιχαλόπουλος

Βλαχόπουλο - Στενωσιά

Γήπεδο Βλαχόπουλου

Ρέκκας, Ηλ. Μπουρίκας, Διακουμάκος

Κυριακή

Καλλιθέα - Δαναός

Γήπεδο Καλλιθέας

Διακουμάκος, Βοσνάκης, Καμάι

Ρεπό: Μιλτιάδης

* Τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ