Σάββατο, 25 Ιανουάριος 2020 13:03

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Δοκιμασία στο Μελιγαλά για τον ΠΑΣ Ράχη

Γράφτηκε από τον

Από την τρίτη της βαθμολογίας Θύελλα Μερόπης θα φιλοξενηθεί σήμερα στο Μελιγαλά, ο ΠΑΣ Ράχη, ο οποίος συγκατοικεί με το Διαγόρα Κοπανακίου στο ρετιρέ του δευτέρου ομίλου της Β' τοπικής.

Ο νεοσύστατος σύλλογος και ο Διαγόρας έχουν από 28 βαθμούς και η Θύελλα 24. Κάτι που σημαίνει ότι οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη για να διατηρήσουν τις ελπίδες τους για άνοδο. Με διπλό ο ΠΑΣ Ράχη θα μείνει μόνος πρώτος και θα μεταφέρει πίεση στην ομάδα του Κοπανακίου, που αγωνίζεται τη Δευτέρα εκτός έδρας με τον 6ο (μαζί με την Αμφεια) Παναθηναϊκό Καλαμάτας.

Στον 1ο όμιλο Δόξα και Πατίστα ισοβαθμούν με 26 βαθμούς στην πρώτη θέση και ακολουθεί η Αναγέννηση Παραλίας μ' ένα βαθμό λιγότερο.

Η Δόξα θα αντιμετωπίσει τον ουραγό Α.Ο. Φαραί και ο Πατίστα τον τρίτο από το τέλος Κεραυνό. Και τα δύο παιχνίδια θα γίνουν σήμερα στο γήπεδο "Π. Μπαχράμης", ενώ η Αναγέννηση Παραλίας έχει ρεπό.

Στον τρίτο όμιλο η πρωτοπόρος Α.Ε. Λογγάς που έχει το απόλυτο, παίζει την Κυριακή το πρωί στην Καλαμάτα με το Δαναό (5ος μαζί με το Νέστορα Πύλου, τον οποίο θα αντιμετωπίσει σήμερα η δεύτερη στη βαθμολογία Καλλιθέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 13ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Κεραυνός – Πατίστα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Κουρτέσης, Μπασιλάρης, Μαλαπάνη

Δόξα Καλαμάτας – Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο 'Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κομπιλίρης, Τσουλάκος, Χαλκιαδάκη

Κυριακή

Λέικα – Νέδουσα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Η. Νικολόπουλος, Π. Νικολόπουλος, Καραμπέτσος

Αίαντας – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Κουρτέσης, Μαλαπάνη, Καμάι

Ικαρος – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Καραμπέτσος, Χαλκιαδάκη

Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Θύελλα Μερόπης – ΠΑΣ Ράχη

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Τάγαρης

Κυριακή

ΠΑΟΚ – Πανευαϊκός

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Γεωργαντάς, Μπουρίκας, Ταβουλαρέας

Ερμής Καλαμάτας – Ατρόμητος Πλατυ

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Κασκάνης, Αράπης, Τάγαρης

Παπαφλέσσας Αμφειας – Νίκη Πλάτης

Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Σ. τσαούση, Γάκης, Μπασιλάρης

Δευτέρα

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Κομπιλίρης, Τσοπανάκης, Σ. Τσαούση

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Βλαχόπουλο – Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.

Γκούμας, Σταυρόπουλος, Καμάι

Καλλιθέα – Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Ρέκκας, Μιχαλόπουλος, Καραμπέτσος

Κυριακή

Δαναός – Α.Ε. Λογγάς

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Σκόρδος, Γάκης, Γαλακούτης

Στενωσιά – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Αράπης, Χ. Μπουρίκας, Π. Νικολόπουλος

Μιλτιάδης – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Τζεμαλάι, Αντωνόπουλος, Χαρμπούτ

Ρεπό: Εθνικός Καλαμάτας.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ