Κυριακή, 26 Ιανουάριος 2020 17:51

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Εχασε ξανά στο τέλος το Διαβολίτσι, 2-1 στο Γύθειο!

Τείνει να εξελιχθεί σε... φάρσα τα γκολ που δέχεται και οι βαθμοί που χάνει το Διαβολίτσι στα τελευταία λεπτά των αγώνων στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' εθνικής.

Σήμερα ο ΑΟΔ ηττήθηκε στο Γύθειο από τον Πανγυθεατικό με 2-1, με το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων να σημειώνεται στο 94' με αυτογκόλ του Μπαλόπουλου!
Το Διαβολίτσι είχε προηγηθεί στο πρώτο μέρος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πλαστουργού, με τον Πανγυθεατικό να ισοφαρίζει στα μέσα του β' ημιχρόνου.
Ετσι η Μεσσηνιακή ομάδα παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού, εννέα αγωνιστικές πριν το φινάλε στον 7ο όμιλο.
Στα άλλα ματς της 17ης αγωνιστικής, το ντέρμπι κορυφής Ναύλιο - Αστέρας Βλαχιώτη έληξε ισόπαλο 2-2. Ετσι η Λακωνική ομάδα πήρε σαφές προβάδισμα για την άνοδο, μιας και