Σάββατο, 08 Φεβρουάριος 2020 18:38

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Στο 93' ο Απόλλωνας 2-1 με Παχή την Κυπαρισσία - Ολα τα αποτελέσματα

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής της Α' τοπικής με σκορ 2-1 επί της Κυπαρισσίας!

Η καλαματιανή ομάδα πήρε το πολύτιμο τρίποντο χάρις σε γκολ του Παχή στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και υποχρέωσε τον ΑΟΚ σε ήττα μετά από εννέα σερί νίκες!
Παράλληλα ο Απόλλωνας αποσπάστηκε 7 βαθμούς από την Τριφυλιακή ομάδα και είναι μόνη στην πρώτη θέση, έχοντας ένα ματς  περισσότερο από τον Πάμισο που αγωνίζεται αύριο Κυριακή στο Μελιγαλά.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με τον Σπανό, η Κυπαρισσία ισοφάρισε στο δεύτερο με τον Μηχαηλίδη και έχασε  ευκαιρίες για την ανατροπή, όμως στο τέλος χαμογέλασαν οι ασπρόμαυροι.
Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού ο Πανθουριακός νίκησε δίκαια με 3-1 την Εράνη, χάρισε σε δύο γκολ του δαιμόνιου Λαθύρη και να του Μίνγκα. Η φιλιατρινή ομάδα είχε ισοφαρίσει με τον Μπουρδέκα.
Σπουδαίο ντέρμπι διεξήχθη στην Πύλο, με τη Μεθώνη να κερδίζει με 1-0 τον Τσικλητήρα με γκολ του Ηλιόπουλου στο β' ημίχρονο με απευθείας χτύπημα φάουλ.