Τρίτη, 11 Φεβρουάριος 2020 12:30

B’ ΤΟΠΙΚΗ: Μόνη πρώτη η Δόξα Καλαμάτας στον 1ο όμιλο

Γράφτηκε από τον

 

Τη μοναξιά της κορυφής στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής απολαμβάνει η Δόξα Καλαμάτας μετά τη χθεσινή της νίκη με 3-1 απέναντι στα Λέικα, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική.

Η Δόξα αποσπάστηκε τρεις βαθμούς από τον Πατίστα, που γνώρισε εντός έδρας ήττα με το ίδιο σκορ από τον Αίαντα.

Στην τρίτη θέση και στο -4 από την κορυφή είναι η Αναγέννηση Παραλίας που κέρδισε με 3-0 τον Α.Ο. Φαραί. Την προσεχή αγωνιστική μάλιστα η Δόξα θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση.

Στον 2ο όμιλο ο ΠΑΣ Ράχη δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Αστέρα Βαλύρας (6-0) και συνεχίζει στην πρώτη θέση, Δεύτερος είναι ο Διαγόρας Κοπανακίου που επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟΚ Καλαμάτας.

Στον τρίτο όμιλο, η Α.Ε. Λογγάς σημείωσε μία ακόμα νίκη απέναντι στη Θύελλα Παραλίας (0-3 και έχει 7 βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Καλλιθέα που νίκησε 4-0 το Μιλτιάδη.

Αναλυτικά η ταυτότητα της 14ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους έχει ως εξής:

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(14η αγωνιστική)

Α.Ο. Φαραί – Αναγέννηση Παραλίας 0-3

Πατίστα – Αίαντας 1-3

Μεσσηνιακός – ΑΠΣ Αρις 2-2

Νέδουσα – Ικαρος 3-0

Λέικα – Δόξα Καλαμάτας 1-3

Ρεπό: Kεραυνός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 14 αγώνες)

1. Δόξα Καλαμάτας 26-9 32

2. Πατίστα 34-18 29

3. Αναγέννηση Παραλίας 28-14 28

4. Μεσσηνιακός 25-17 23

5. ΑΠΣ Αρις 28-20 22

6. Λέικα 18-18 18

7. Νέδουσα 20-20 17

8. Αίαντας 28-27 12

9. Κεραυνός 20-24 8

10. Ικαρος 9-37 3

11. Α.Ο. Φαραί 9-41 2

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Mεσσηνιακός – Πατίστα

ΑΠΣ Αρις – Νέδουσα

Κεραυνός – Α.Ο. Φαραί

Ικαρος – Λέικα

Δόξα Καλαμάτας – Αναγέννηση Παραλίας

Ρεπό: Αίαντας

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(14η αγωνιστική)

Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟΚ 3-0

Πανευαϊκός – Ατρόμητος Πλατύ 3-4

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Θύελλα Μερόπης 1-0

ΠΑΣ Ράχη – Αστέρας Βαλύρας 6-0

Νίκη Πλάτης – Ερμής Καλαμάτας 0-2

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 14 αγώνες)

1. ΠΑΣ Ράχη 41-10 34

2. Διαγόρας Κοπανακίου 49-8 32

3. Θύελλα Μερόπης 43-23 24

-. ΠΑΟΚ 30-24 24

5. Ατρόμητος Πλατύ 39-21 23

6. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 27-23 19

7. Παπαφλέσσας Αμφειας 23-26 18

8. Ερμής Καλαμάτας 19-37 12

9. Νίκη Πλάτης 20-37 7

10. Πανευαϊκός 11-58 4

11. Αστέρας Βαλύρας 10-43 2

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Θύελλα Μερόπης – Αστέρας Βαλύρας

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Παπαφλέσσας Αμφειας – ΠΑΣ Ράχη

Ατρόμητος Πλατύ – Διαγόρας Κοπανακίου

Πανευαϊκός – Νίκη Πλάτης

Ρεπό: Ερμής Καλαμάτας

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(14η αγωνιστική)

Πράσινα Πουλιά – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α)

Καλλιθέα – Μιλτιάδης 4-0

Ακαδημία Πάμισος – Δαναός 0-6

Θύελλα Παραλίας – ΑΕ. Λογγάς 0-3

Νέστωρ Πύλου – Βλαχόπουλο 0-1

Ρεπό: Στενωσιά

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 14 αγώνες)

1. Α.Ε. Λογγάς 54-9 39

2. Καλλιθέα 42-15 32

3. Βλαχόπουλο 33-18 24

4. Πράσινα Πουλιά 30-25 23

5. Δαναός 37-32 19

6. Νέστωρ Πύλου 19-35 16

7. Στενωσιά 25-30 15

8. Ακαδημία Πάμισος 17-30 13

9. Μιλτιάδης 13-32 11

10. Θύελλα Παραλίας 19-33 9

11. Εθνικός Καλαμάτας 0-36 0

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Θύελλα Παραλίας – Ακαδημία Πάμισος

Α.Ε. Λογγάς – Νέστωρ Πύλου

Στενωσιά – Πράσινα Πουλιά

Βλαχόπουλο – Καλλιθέα

Μιλτιάδης – Εθνικός Καλαμάτας

Ρεπό: Δαναός.

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ