Σάββατο, 15 Φεβρουάριος 2020 14:52

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Μάχες πρωτοπόρων στον 1ο όμιλο

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής.

Στον 1ο όμιλο οι τέσσερις πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα αναμετρώνται μεταξύ τους. Συγκεκριμένα, η πρωτοπόρος Δόξα Καλαμάτας με 32 βαθμούς θα υποδεχτεί αύριο στο "Π. Μπαχράμης" την τρίτη Αναγέννηση Παραλίας (28 βαθμοί).

Και ο δεύτερος Πατίστα (29 βαθμοί) θα παίξει σήμερα εκτός με τον τέταρτο Μεσσηνιακό (23 βαθμοί), που έχει τις λιγότερες πιθανότητες από τις υπόλοιπες τρεις για την άνοδο, όντας στο -9 από την κορυφή.

Στον δεύτερο όμιλο, ο ΠΑΣ Ράχη που οδηγεί την κούρσα με 34 βαθμούς θα παίξει την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο της Σπερχογείας με τον 7ο στη βαθμολογία Παπαφλέσσα Αμφειας.

Εκτός έδρας αποστολή έχει και ο δεύτερος Διαγόρας Κοπανακίου (32 βαθμοί) που παίζει σήμερα στη Μικρομάνη με τον 5ο της βαθμολογίας Ατρόμητο Πλατύ.

Στον τρίτο όμιλο, η ασταμάτητη Α.Ε. Λογγάς (39 βαθμοί) θα ψάξει μία ακόμα νίκη απέναντι στον 6ο Νέστορα Πύλου, ώστε να διατηρήσει το προβάδισμα των 7 βαθμών από τη δεύτερη Καλλιθέα που παίζει εκτός με το τρίτο στη βαθμολογία Βλαχόπουλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Mεσσηνιακός – Πατίστα

Γήπεδο Μεσσηνιακού

Κουτσαναστάσης, Γάκης, Ταβουλαρέας

ΑΠΣ Αρις – Νέδουσα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Σταυρόπουλος, Ε. Τσαούση, Τάγαρης

Κεραυνός – Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Κασκάνης, Τάγαρης, Ταβουλαρέας

Κυριακή

Ικαρος – Λέικα

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Μπασιλάρης, Μαλαπάνη, Π. Νικολόπουλος

Δόξα Καλαμάτας – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Σερεμέτης, Γαϊτάνης, Παναγιωτόπουλος

Ρεπό: Αίαντας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ. εκτός από το Κεραυνός – Α.Ο. Φαραί (6.30 μ.μ.)

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Ατρόμητος Πλατύ – Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.

Γκούμας, Μιχαλόπουλος, Καμάι

Πανευαϊκός – Νίκη Πλάτης

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Σ. Τσαούση, Γαϊτάνης, Μπαρδής

Κυριακή

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Σταυρόπουλος, Σ. Τσαούση, Αράπης

Παπαφλέσσας Αμφειας – ΠΑΣ Ράχη

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Κουτσαναστάσης, Γιαννέτσος, Μπασιλάρης

Θύελλα Μερόπης – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Κασκάνης, Γιαννέτσος, Μιχαλόπουλος

Ρεπό: Ερμής Καλαμάτας

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Θύελλα Παραλίας – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Αράπης, Κασκάνης, Χαρμπούτ

Βλαχόπουλο – Καλλιθέα

Γήπεδο Βλαχόπουλου

Η. Νικολόπουλος, Κουρτέσης, Κομπιλίρης

Κυριακή

Α.Ε. Λογγάς – Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Λογγάς

Κομπιλίρης, Τσίρμπας, Ε. Τσαούση

Στενωσιά – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Σουληναρίου

Κουτσαναστάσης, Τζεμαλάι, Χ. Μπουρίκας

Μιλτιάδης – Εθνικός Καλαμάτας 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Δαναός

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ