Πέμπτη, 20 Φεβρουάριος 2020 14:05

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το Σάββατο το Πανθουριακός – Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον

Η 20ή αγωνιστική θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο στην Α’ τοπική.

Στο πρόγραμμα ξεχωρίζει η αναμέτρηση ανάμεσα στο 2ο (μαζί με τον Απόλλωνα) Πανθουριακό και την τέταρτη της βαθμολογίας Κυπαρισσία, που θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 3.30 το μεσημέρι στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

Την ίδια μέρα αγωνίζεται και ο Απόλλωνας Καλαμάτας με αντίπαλο τη Σπερχογεία στο γήπεδο του Ασπροχώματος.

Ο πρωτοπόρος Πάμισος δίνει την Κυριακή τοπικό ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Ανάληψης (ισοβαθμεί με την Α.Ε. Αβίας στην 10η θέση).

Στην Α1 τοπική η Ομόνοια που οδηγεί την κούρσα μετά από 18 αγωνιοτικές θα αναμετρηθεί με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας, ο δεύτερος Απόλλωνας Πεταλιδίου με τον Ηρακλή Καλαμάτας και ο τρίτος Παπαφλέσσας Χώρας με τον Αστέρα Αρφαρών. Στη Β’ τοπική θα διεξαχθεί η 16η αγωνιστική και στους τρεις ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Πανθουριακός – Κυπαρισσία

Γήπεδο Μεσσηνιακού

Απόλλωνας Καλαμάτας – Σπερχογεία

Γήπεδο Ασπροχώματος

Κυριακή

Α.Ε. Αβίας – Εράνη

Γήπεδο Κάμπου

Μεθώνη – Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Μεθώνης

Τσικλητήρας Πύλου – Ανδρούσα

Γήπεδο Πύλου

Ολυμπιακός Ανάληψης – Πάμισος

Γήπεδο Μεσσήνης

Καλό Νερό – Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Εθνικός Μελιγαλά – Α.Ε. Μάνης

Γήπεδο Μελιγαλά

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ηρακλής Κυπαρισσίας – Δώριο

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Θύελλα Χαρακοπιού – Α.Ο. Φυτειάς

Γήπεδο Κορώνης

Κυριακή

Παπαφλέσσας Χώρας – Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Χώρας

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Ομόνοια

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

ΑΕΚ Καλαμάτας – Νέος Αρις

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Χανδριναϊκός – Πανιώνιος Καλαμάτας

Γήπεδο Σουληναρίου

Ηρακλής Καλαμάτας – Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ,. εκτός από το Ηρακλής Καλαμάτας – Απόλλωνας Πεταλιδίου (6.30 μ.μ.)

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

Νέδουσα – Πατίστα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

Κυριακή

Λέικα – ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Ικαρος – Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.

Αναγέννηση Παραλίας – Κεραυνός

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 6.30 μ.μ.

Δευτέρα

Α.Ο. Φαραί – Αίαντας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

Ρεπό: Mεσσηνιακός

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

ΠΑΟΚ – Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

ΠΑΣ Ράχη – Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου – Νίκη Πλάτης

Γήπεδο Κοπανακίου, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Πανευαϊκός

 

3ος όμιλος

Σάββατο

Νέστωρ Πύλου – Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.

Πράσινα Πουλιά – Δαναός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Βλαχόπουλο – Μιλτιάδης

Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

Καλλιθέα – Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.

Εθνικός Καλαμάτας – Στενωσιά 0-3 (α.α.)

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ